Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Prvým finalistom o Gagarinov pohár je SKA Petrohrad

Hokejisti SKA Petrohradu, archívna snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Najprv sa presadil v 29. minúte počas presilovky Dinar Chafizullin, druhý gól hostí pridal v 35. Anton Belov.

Jaroslavľ 29. marca (TASR) - Hokejisti SKA Petrohrad sa stali prvými finalistami play off Kontinentálnej hokejovej ligy v sezóne 2016/17. "Vojaci" zvíťazili aj v stredajšom stretnutí finále Západnej konferencie nad Lokomotivom Jaroslavľ 2:1 a celú sériu vyhrali presvedčivo 4:0 na zápasy.

Rozhodujúca bola druhá tretina, v ktorej padli všetky tri góly. Najprv sa presadil v 29. minúte počas presilovky Dinar Chafizullin, druhý gól hostí pridal v 35. Anton Belov. Za domácich korigoval o dve minúty neskôr Alexander Kadejkin, no vyrovnať sa im už nepodarilo. SKA tak prehralo na svojej ceste do finále KHL iba jediný duel v semifinálovej konferenčnej sérii s Dinamom Moskva.

V boji o Gagarinov pohár sa stretne s víťazom finále Východnej konferencie, v ktorom vedie Metallurg Magnitogorsk nad AK Bars Kazaň 3:0 na duely.