Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Gelle s Vlčekom i Kmeťová s Kohlovou vo finále v Poznani na 4. mieste

Peter Gelle, Erik Vlček Foto: TASR

Úradujúci majstri sveta Gelle s Vlčekom zaostali o vyše tri sekundy za víťaznymi Nemcami Hollsteinom a Ihlem.

Poznaň 19. mája (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle, Erik Vlček obsadil vo finále K2 na 1000 m na podujatí Svetového pohára v Poznani štvrté miesto.

Úradujúci majstri sveta na tejto trati zaostali o vyše tri sekundy za víťaznymi Nemcami Martinom Hollsteinom a Andreasom Ihlem. V nedeľu sa Gelle s Vlčekom predstavia vo finále pätstovky.

Na štvrtom mieste vo finále na 1000 m skončil aj slovenský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová. Členky ŠKP Bratislava zaostali o necelú polsekundu za bronzovým americkým tandemom Maggie Hoganová, Kaitlyn McElroyová.

Zo suverénnho víťazstva sa tešili domáce Poľky Beata Mikolajczyková s Anetou Koniecznou. Matej Rusnák finišoval v B-finále C1 na 1000 m tretí, celkovo skončil 12. Kajakár Martin Jankovec obsadil v malom finále K1 7. miesto, čo v konečnom účtovaní znamená 16. priečku.

výsledky finále K2 mužov na 1000 m:
1. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Nem.) 3:21,330, 2. Javier Agueira Hernanz, Diego Noriega Cosgaya (Šp.) 3:21,782, 3. Fernando Pimenta, Emanuel Silva (Port.) 3:22,606, 4. Peter GELLE, Erik VLČEK (SR) 3:23,638