Good Angels prehrali v Schiu vysoko 63:89

TASR, 29. januára 2016 6:32, aktualizované 29. januára 8:34

Košičanky vstúpili do zápasu nekoncentrovane a domáci tím získal už v úvode pohodlný náskok.

Na archívnej snímke oddychový čas tímu GA Košice, vpravo dole tréner Maroš Kováčik v zápase A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Dinamo Kursk v Košiciach 20. januára 2016. Foto: TASR/Milan Kapusta
Schio 29. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom 12. zápase v A-skupine Euroligy na palubovke talianskeho tímu Famila Schio 63:89. Favorizovaný domáci tím rozhodol o svojom víťazstve už v prvej štvrtine, ktorú vyhral rozdielom 14-tich bodov. Košičanky ešte v Eurolige odohrajú dva zápasy. Ten najbližší v stredu 3. februára na palubovke francúzskeho tímu Lille Métropole.

Famila Schio - Good Angels Košice 89:63 (47:23)
Najviac bodov Schia: Andersonová 29, Yacoubouová 12, Walkerová 10, zostava a body Good Angels: Langehornová 20, Oblaková 9, Žirková 3, Jurčenková 2, Bálintová 2 (Johnsonová 13, Kupčíková 6, Hruščáková 6, Stehlíková 2, Janoščíková 0). TH: 20/14 - 5/3, trojky: 7 - 2, os. chyby: 13:23

Košičanky vstúpili do zápasu nekoncentrovane a domáci tím získal už v úvode pohodlný náskok. Jurčenková presným pokusom v 3. minúte iba znížila na 2:6 a hráčky talianskeho tímu naďalej zvyšovali svoj náskok. Hostky zlyhávali najmä v streľbe, no dopúšťali sa aj viacerých defenzívnych chýb. V 6. minúte prehrávali po strele Yacoubouovej už o desať bodov (4:14) a keď následne Andersonová trojkou zvýšila na 17:4, nasledoval time-out košického tímu. Ani po ňom sa však herný prejav príliš nezlepšil. Už po prvej štvrtine bolo zrejmé, že Košičanky favorita nezaskočia, keďže prehrávali 11:25.

Hostky v druhej štvrtine len ťažko znižovali stratu, no zlepšenou defenzívou i streľbou nedovoľovali súperkám navýšiť svoj náskok. V druhej desaťminútovke sa na palubovku dostala aj Lucia Kupčíková a svojimi prvými tohtosezónnymi bodmi v 15. minúte znížila na 30:17. Domáce hráčky hrali s chuťou a potvrdzovali, že sú najofenzívnejším tímom Euroligy. Ich streleckú pohodu dokumentovala situácia zo záveru prvého polčasu, keď Andersonová trafila trojku po ďalekonosnej strele z polovice ihriska. Košičanky prehrali prvý polčas jednoznačne o 24 bodov - 23:47.

Za jednoznačného stavu sa Košičanky v druhom polčase nezmohli na výraznejší odpor. Domáce hráčky si udržiavali výrazný náskok a zároveň bavili divákov viacerými efektnými kombináciami. V 28. košický tím prehrával už o 29 bodov - 63:34. Napokon šnúrou šiestich bodov v rade hostky upravili na 63:41 a za tohto stavu sa začala štvrtá štvrtina. V záverečnej časti sa hralo v exhibičnom tempe a tímy skúšali streľbu z mnohých pozícií. Domáce hráčky prekročili magickú 80-tku v 38. minúte, keď Macchiová trafila spoza trojkového oblúka.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Naše šance na úspech padli už v začiatku zápasu, keď sme Schio nechali ísť už v prvých piatich minútach do trinásťbodového náskoku. Ony si rýchlo podávali loptu, mali vysokú úspešnosť streľby a naplno ukázali svoju silu. Andersonová by dnes dala kôš asi aj zo šatne. V prvom polčase sme dostali 47 bodov, v druhom 42 a to je veľmi slabé. Tréner Maroš Kováčik s nami ani nevycestoval, pretože tesne pred odchodom mal silné bolesti v chrbte."