< sekcia Šport

Grék Bitzanis sa stal novým trénerom basketbalistov Spišskej Novej Vsi

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Palkovič

Štyridsaťročný rodák z Atén má za sebou bohatú trénerskú kariéru. V minulej sezóne pôsobil v cyperskej lige, kde viedol tamojší Etha Engomis v prvej divízii.

Spišská Nová Ves 20. júna (TASR) - Basketbalisti BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vstupujú do sezóny 2018/19 s novým trénerom. Po Chorvátovi Krunoslavovi Krajnovičovi, Poliakovi Jerzym Chudeuszovi sa Grék Giorgos Bitzanis stane tretím zahraničným kormidelníkom v histórii klubu.

Štyridsaťročný rodák z Atén má za sebou bohatú trénerskú kariéru. V minulej sezóne pôsobil v cyperskej lige, kde viedol tamojší Etha Engomis v prvej divízii. V rokoch 2014 - 2017 bol asistentom pri reprezentácii Kataru, skúsenosti má aj z gréckej, či ukrajinskej najvyššej súťaže. So Spišiakmi sa dohodol na jednu sezónu.

"Na Spiš prichádzam stotožnený s víziou, s ktorou ma oslovili funkcionári tohto klubu. Veľmi ma baví pracovať s mladými hráčmi, je to pre mňa nová výzva. Samozrejme, že sa musím zoznámiť s celým fungovaním klubu, no na prvom sedení sme si vytýčili hlavné priority a som rád, že sme našli spoločnú reč. Určite budeme hrať rýchly basketbal s dôrazom na pevnú defenzívu, železnú disciplínu a hlavne na vôľu a ochotu bojovať za klub, fanúšikov, či mesto. Len tí hráči, ktorí to pochopia a akceptujú, budú mať moju dôveru a miesto na palubovke. Verím, že spoločne prinesieme klubu víťazstvá, teším sa na túto výzvu,“ uviedol nový spišskonovoveský kouč pre webovú stránku basketliga.sk.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.