Hádzanári Šale po prehre v odvete s Hurry-Up vypadli z Challenge Cupu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V dueli s holandským tímom JMS Hurry-Up prehrali 32:38.

Šaľa 1. apríla (TASR) - Hádzanári HKM Šaľa vypadli vo štvrťfinále európskeho Challenge Cupu - Vyzývacieho pohára. V sobotňajšej domácej odvete prehrali s holandským tímom JMS Hurry-Up 32:38 a nedokázali tak zmazať štvorgólové manko z prvého zápasu (24:28). Hurry-Up sa v semifinále súťaže stretne s portugalským Sporting CP Lisabon, v ktorého drese pôsobí slovenský pivot Michal Kopčo.

Šaľa nezvládla prvý polčas odvety, keď po siedmich minútach hry prehrávala už 1:4. Za stavu 3:7 v 10. minúte si domáci kouč Ján Kolesár vyžiadal oddychový čas, ale jeho zverenci si v defenzíve nedokázali poradiť s rýchlou hrou súpera a desať minút pred prestávkou prehrávali 8:13. V prestávke mali hostia sľubný štvorgolový náskok a hoci Šaľa hneď po zmene strán znížila na 17:19, bližšie k súperovi sa nedostala. Hráči Hurry-Up si aj vďaka Hemmesovi v bránke a efektivite v útoku držali pohodlný odstup a s prehľadom postúpili do semifinále.

Challenge Cup - odveta štvrťfinále:

HKM Šaľa - JMS Hurry-Up 32:38 (15:19)
Najviac gólov: Krok 8, Melnyk a Šulc po 6, Michniewicz 4 - Falke 12, Suelmann 8, Heusmann 6
Rozhodovali: Alijev, Aghakišijev (obaja Azerbajdžan), 1300 divákov
/prvý zápas 24:28, postúpil JMS Hurry-Up/