Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali v Konstanci 22:31

Tréner HC Sport Hlohovec Martin Lipták. Foto: TASR/František Iván

Domáci favorit začal duel vo veľkom štýle.

Konstanca 9. februára (TASR) - Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine Pohára EHF na palubovke rumunského majstra HCM Konstanca 22:31.

Zverenci trénera Martina Liptáka privítajú vo svojom ďalšom dueli v základnej skupine v sobotu 15. februára nemeckého giganta Füchse Berlín.

Priebeh zápasu

Domáci favorit začal duel vo veľkom štýle. Skóre otvoril po minúte rumunský reprezentant Simicu a keď sa na druhej strane dvakrát v koncovke nepresadil Mazur, rozdiel v skóre narastal. Konstanca už na začiatku 5. minúty viedla hrozivo 4:0 a kouč Lipták musel reagovať oddychovým časom. Jeho zverenci vzápätí prelomili strelecké suchoty a v polovici prvého polčasu šnúrou troch gólov skresali náskok súpera zo 4:8 na 7:8. V 17. minúte už bolo po presnom zásahu Ďuriša vyrovnané - 9:9. Domácim potom pomohla dvojnásobná presilovka, v 25. minúte odskočili na 16:10 a do kabín išli s výrazným náskokom.

Po zmene strán naďalej zamestnával defenzívu Sporty najmä kanonier Simicu a gólman Popescu viacerými zákrokmi nedovolil hosťom pomýšľať na dramatizáciu duelu. Konstanca si udržiavala pohodlný odstup - v 43. minúte svietil na ukazovateli skóre už stav 22:15. Hlohovcu pomáhali najmä góly Zaťka, domáci si ale pozíciu strážili bez väčších problémov a desať minút pred koncom viedli 25:18. V búrlivej atmosfére plnej haly rumunský tím v závere ešte navýšil náskok a zaslúžene triumfoval.

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "Výsledok je pre nás príliš krutý, deväťgólový rozdiel nevyjadruje pomer síl na ihrisku. Rumunský tím vyhral zaslúžene, bol lepší, ale nie až o toľko. My sme zle vstúpili do zápasu, museli sme doťahovať a hoci sa nám podarilo vyrovnať, domáci pri našom dvojnásobnom oslabení získali rozhodujúci náskok. Mali sme v zápase aj dobré momenty, či už v obrane alebo pri rýchlych protiútokoch, ale zbytočnými chybami sme dostali súpera na koňa."

Pohár EHF - D-skupina:
HCM Konstanca - HC Sporta Hlohovec 31:22 (17:12)

Najviac gólov HCM: Simicu 9, Toma 8/1, Csepreghi 5. Zostava a góly Sporty: Žernovič, Olejár - Baláž 1, Čačič, Zaťko 8/2, Dudáš 5, Ďuriš 2, Laho, Mažár 1, Mazur 2, Miženko 1, Petrov 1, Ivanov 1, Janíček, Majbík. Rozhodovali: Mitrevski, Todorovski (obaja Maced.), vylúčení: 4:6, 7m hody: 2/2 - 2/2, 1500 divákov.