Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Hádzanári Hlohovca nepostúpili do 3. kola kvalifikácie Pohára EHF

Na snímke vľavo hráč Sportingu Lisabon Fabio Magalhaes a hráč Sporty Hlohovec Alexander Ivanov v odvetnom zápase 2. kola kvalifikácie pohára EHF medzi HC Sporta Hlohovec a Sporting Clube de Portugal Lisabon v Hlohovci v sobotu 18. októbra 2014. Foto: TASR/AP

Aj ked v dnešnej odvete zvíťazili nad Sporting Clube de Portugal 33:28, no po prehre v úvodnom stretnutí 24:34 sa z postupu tešili hráči portugalského klubu.

Hlohovec 18. októbra (TASR) - Hádzanári HC Sporta Hlohovec neuspeli v 2. kole kvalifikácie Pohára EHF. V odvetnom súboji na domácej palubovke síce zvíťazili nad Sporting Clube de Portugal 33:28, no po prehre v úvodnom stretnutí 24:34 sa z postupu do tretieho kola tešili hráči portugalského klubu.

Sporta vstúpila do odvety bez rešpektu so snahou pokúsiť sa o zázrak a v 3. minúte viedla 3:0. Hlohovčania svoje tempo stupňovali a zvyšovali postupne aj svoj náskok, keď v polovici šestnástej minúty vyhrávali dokonca o šesť gólov – 11:5. Lisabončania sa však nezľakli a do polčasu stiahli manko "iba" na rozdiel štyroch gólov - 18:14.

V druhom polčase skúsení Lisabončania pomaly ukrajovali z náskoku a chvíľami siahali aj po remíze, ale podarilo sa im to až na začiatku 22. minúty, kedy sa presadil Magalhaes. Hlohovčania sa však nevzdali a keď už nepostúpili, aspoň získali cenný skalp po výhre 33:28.

Pohár EHF - 2. kvalifikačné kolo, druhý zápas:

HC Sporta Hlohovec - Sporting Clube de Portugal 33:28 (18:14), /prvý zápas 24:34, do 3. kola postupuje Sporting/

Najviac gólov: Laho 7/3, Guzy a Ďuriš po 5 - Portela 9, Carol Marzo a Solha po 5. Rozhodovali: Kouz a Zhoba (obaja Ukr.), vylúčení: 3:7, 7 m hody: 9/5 – 1/1, 1100 divákov

Tréner Lipták: Pri takomto súperovi je to otázka sebavedomia a my sme ho získali