Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Slovenskí hádzanárski juniori nestačili na ME ani na Rakúsko

Ilustračné foto Foto: TASR

Slováci nemajú na konte ani bod, čakajú ich zápasy o 9.-16. miesto.

Linz 25. júla (TASR) - Slovenskí hádzanári si pripísali druhú prehru na majstrovstvách Európy do 20 rokov v rakúskom Linzi. V základnej C-skupine nestačili v piatok na domácich rovesníkov, ktorým podľahli 24:27 a na konte zatiaľ nemajú ani bod.

Zverenci trénera Ivana Pompoša odohrajú v nedeľu ešte skupinový duel s Bieloruskom (20.00 h). Do štvrťfinálovej fázy postupujú dva najlepšie tímy z každej skupiny, Slováci už stratili šancu a čakajú ich zápasy o 9.-16. miesto.

Slovenskí juniori dokázali v prvom polčase dlho držať krok so svojím súperom. V 10. minúte si vypracovali dvojgólový náskok 4:2, následne sa Rakúšania dotiahli. V ďalších minútach sa tesné vedenie striedalo na oboch stranách, ale záver prvého polčasu lepšie vyšiel domácemu celku, ktorý v prestávke vyhrával 14:11. V druhom dejstve sa vo vedení držali rakúski hráči, v 42. minúte Slováci prehrávali 15:19. Zverenci Ivana Pompoša sa však až do poslednej chvíle snažili zvrátiť stav vo svoj prospech, druhý polčas remizovali 13:13, no na plný bodový zisk im to nestačilo a napokon prehrali 24:27.

Hlas trénera

Ivan Pompoš, tréner SR: "Som rád, že po našom včerajšom nevydarenom vystúpení, sme sa zmobilizovali a hrali sme vyrovnanú partiu. O výsledku rozhodli naše nepremenené šance, najmä na konci prvého polčasu. Ale aj tak chlapci predviedli veľmi dobrý výkon. Škoda, že s takýmto koncom. Zajtra máme deň voľna, potom nás čaká duel s Bieloruskom a myslím si, že ak budeme hrať ako dnes a vyvarujeme sa nepremenených šancí, môžeme odohrať úspešný zápas."

ME hádzanárov do 20 rokov - C-skupina v Linzi:

Slovensko - Rakúsko 24:27 (11:14)
Najviac gólov SR: Cigáň 8, L. Urban 7, Majbík 4. Rozhodovali: Mitrevski, Todorovski (obaja Maced.), vylúčení: 3:5, 7m hody: 4/4 - 5/4, 435 divákov