Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Mladí hádzanári dostali príučku na úvod ME, s Nemeckom prehrali 18:32

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

V základnej C-skupine v Linzi čakajú zverencov trénera Ivana Pompoša ešte duely s domácim Rakúskom a Bieloruskom.

Linz 24. júla (TASR) - Slovenskí reprezentanti vstúpili do bojov na ME hádzanárov do 20 rokov v Rakúsku hladkou prehrou s favorizovaným Nemeckom 18:32. V základnej C-skupine v Linzi čakajú zverencov trénera Ivana Pompoša ešte duely s domácim Rakúskom (piatok, 20.00) a Bieloruskom (nedeľa 20.00). Do štvrťfinálovej fázy postúpia dva najlepšie tímy.

Skóre duelu otvoril Lukáš Urban, ale Slováci hrali s vysokým favoritom vyrovnanú partiu iba v úvodnej päťminútovke. Tím majstrov Európy do 18 rokov spred dvoch rokov a jeden z najväčších ašpirantov na zlato potom ale otočil z 1:2 na 6:2 a kouč Pompoš reagoval oddychovým časom. Nemci ale na palubovke naďalej jasne dominovali, v 19. minúte ušli po sedemgólovej šnúre na hrozivých 14:4 a v prestávke mali osemgólový náskok. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, mladí Slováci na súpera nestačili a v polovici druhého dejstva prehrávali 13:27. Nemecký tím tak pohodlne dokráčal k jasnému triumfu.

ME hádzanárov do 20 rokov - C-skupina v Linzi:
Nemecko - Slovensko 32:18 (18:10)
Najviac gólov SR:
Michniewicz a Šárpataky po 4, L. Urban a J. Urban po 3. Rozhodovali: Hermann, Madsen (obaja Dán.), vylúčení: 6:4, 7m hody: 3/2 - 6/3, 350 divákov

Hlas po zápase:
Ivan Pompoš, tréner SR: "Duel bol jednoznačný podľa priebehu hry i podľa výsledku. My sme hrali až s prílišným rešpektom, hráči nesplnili to, čo sme si povedali v kabíne. Na hráčoch bolo vidieť, že je to ich prvý zápas na šampionáte. Nezostáva nám nič iné, iba na tento zápas zabudnúť a pripraviť sa na piatkový duel s Rakúskom."