Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Hádzanárky SR prehrali na turnaji v Gdansku s Bieloruskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Pre Slovenky je podujatie súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

Gdansk 18. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v sobotu vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji v poľskom Gdansku s Bieloruskom 22:27.

Zverenky trénera Dušana Poloza v piatok zdolali Ukrajinu 28:25 a v nedeľu sa v záverečnom dueli stretnú s domácim Poľskom (14.00 h). Pre Slovenky je podujatie súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

Turnaj hádzanárok v Gdansku:

Slovensko - Bielorusko 22:27 (9:16)

Bielorusky po piatkovom triumfe nad Poľskom odštartovali dobre aj druhý duel a po šiestich minútach viedli 3:0. Až potom ukončila strelecké trápenie slovenského tímu presným zásahom Školková, no súper mal naďalej navrch a v 10. minúte k dobru už štyri góly pri skóre 5:1. Slovenky po necelej štvrťhodine hry prehrávali hrozivo 2:8 a do prestávky ich manko narástlo na rozdiel siedmich gólov. Viac ako štyri minúty potrebovali Slovenky v druhej časti na svoj prvý zásah, ktorým korigovali na 10:18. Až potom zapli na vyššie obrátky, zlepšili obranu a sedem minút pred koncom Mikulčiková znížila na 21:23. Záver už ale patril Bieloruskám, ktoré si pripísali druhé víťazstvo na turnaji.