Hádzanárky SR prehrali s Poľskom a v Gdansku obsadili tretiu priečku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Pre Slovenky bol turnaj súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

Gdansk 19. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky obsadili na medzinárodnom turnaji v Gdansku konečné tretie miesto. Vo svojom záverečnom vystúpení prehrali v nedeľu s domácim Poľskom 25:29.

Na podujatí si predtým zverenky trénera Dušana Poloza pripísali triumf nad Ukrajinou 28:25 a prehru s Bieloruskom 22:27. Víťazom sa s plným počtom bodov stalo Bielorusko. Pre Slovenky bol turnaj súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

Turnaj hádzanárok v Gdansku - sobota:

Poľsko - Slovensko 29:25 (17:11)
Najviac gólov Poľska: Grzybová 7, Lisewská 5. Zostava a góly SR: Gubiková, Medveďová, Pojezdálová - Školková 8, Szarková 6, Rechtorisová 3, Pastorková 2, Habánková 2, Mikulčíková 2, Kučerová 1, Kostelná 1, Demajová, Rajnohová, Veselková. Rozhodovali: Kaszubski, Wojdyr (obaja Poľ.), vylúčenia: 5:2, 7m hody: 6/5 - 6/4

Slovenky držali s favoritom krok iba v úvodnej desaťminútovke prvého polčasu, ktorú zakončila Habánková vyrovnávajúcim zásahom na 4:4. Potom nasledovala trojgólová šnúra domácich a stav 7:4 v 13. minúte. Szarková ešte znížila na 7:8, ale záver prvej polovice vyznel pre Poľky a do kabín odchádzali so sľubným šesťgólovým náskokom. Ofenzívu Sloveniek aj v druhom polčase držali na nohách presnými strelami najmä Szarková a Školková, ktorá v 38. minúte zo sedmičky upravila na 17:20 z pohľadu svojho tímu. Poľky si ale náskok vziať nenechali, desať minút pred sirénou viedli o päť gólov 26:21 a priamy súboj o konečnú druhú priečku na turnaji vyznel v ich prospech.