Slovenské juniorky začali kvalifikáciu o európsky šampionát prehrou

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Domácim Rumunkám podľahli o šesť gólov.

Roman 17. apríla (TASR) - Slovenské juniorky v hádzanej prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v 3. kvalifikačnej skupine ME v rumunskom meste Roman s domácimi rovesníčkami 21:27. V sobotu čaká na zverenky dočasného kouča Dušana Poloza súboj s Kosovom, v nedeľu uzavrú turnaj duelom so Srbskom. Na šampionát do Španielska postúpia prvé dva tímy.

Slovenky držali s favoritom v úvodnej štvrťhodine krok, Rumunky potom zo stavu 4:4 odskočili v 17. minúte na 7:4. O päť minút neskôr síce Barátová znížila na 6:7 zo slovenského pohľadu, domáce ale išli do kabín s trojgólovým náskokom (11:8). Vstup do druhej časti ale vyšiel lepšie Slovenkám - Gajdošíková v 36. minúte vyrovnala na 12:12 a Simičová o pár minút neskôr poslala svoj tím do vedenia 16:15. Ešte dvanásť minút pred koncom to bolo iba o gól pre Rumunky (20:19), záver sa ale hral v ich réžii a do tabuľky si pripísali prvé dva body.

3. kvalifikačná skupina ME 2015 hráčok do 19 rokov:

Rumunsko - Slovensko 27:21 (11:8)

Najviac gólov: Bazaliuová 10, Ilieová 6, Ostaseová 4 - Gajdošíková 4, Simičová, Gajdošová a Španihelová po 3. Rozhodovali: Mertinian, Syrepisios (obaja Gr.), vylúčenia: 6:3, 7m hody: 5/3 - 0/0.