< sekcia Šport

Hádzanárky Slovenska čaká turnaj O štít mesta Cheb

Na snímke tréner slovenských hádzanárok Dušan Poloz Foto: TASR/Michal Svítok

Pre českého trénera Sloveniek bude v Chebe pikantným najmä duel s domácimi hráčkami, ktoré nie tak dávno viedol ako reprezentačný asistent.

Cheb 10. septembra (TASR) - Slovenskú reprezentáciu hádzanárok čaká koncom týždňa prvá vážna previerka v príprave na decembrový európsky šampionát. Na 41. ročníku tradičného turnaja O štít mesta Cheb budú jej súpermi od štvrtka do soboty postupne Bielorusko, Česko a Poľsko.

"Sú pred nami prestížne medzinárodné duely, ale my určite nebudeme hrať za každú cenu iba o výsledok. Je to pre nás prvá akcia v príprave na ME a budeme sa sústrediť predovšetkým na naše výkony, na nacvičenie našich systémov a realizáciu toho, čo trénujeme," povedal pre TASR kouč Sloveniek Dušan Poloz.

Kormidelník musel pred turnajom riešiť zmeny v pôvodnej nominácii, z ktorej z rôznych dôvodov vypadli Andrea Czaniková, Dagmar Stuparičová, Eva Minárčiková i Andrea Kertészová. Šancu tak dostanú dodatočne povolané Diana Tomášechová, Alica Kostelná a Karin Bujnochová. Debut v národnom tíme absolvuje hráčka bundesligového SVG Celle Silvia Szücs. "Oceňujem, že ju zamestnávateľ uvoľnil medzi dvoma ligovými duelmi a tak po piatkovom dueli s Českom sa vráti do klubu. V nominácii nastali zmeny, ale pozitívne na tom je, že máme k dispozícii štyri nové hráčky. Majú priestor ukázať sa, bojovať o nomináciu na šampionát a verím, že aspoň jedna z nich do nej výrazne prehovorí," uviedol Poloz.

Pikantná konfrontácia

Pre českého trénera Sloveniek bude v Chebe pikantným najmä duel s domácimi hráčkami, ktoré nie tak dávno viedol ako reprezentačný asistent. "Bude to pre mňa určite zaujímavá konfrontácia. Trochu som sa tomu zápasu bránil, ale som profesionál a keďže som momentálne trénerom Slovenska, budem sa snažiť o čo najlepší výsledok pre svoje družstvo. Súpisky ďalších tímov Bieloruska a Poľska som ani detailne nesledoval, opakujem že ide predovšetkým o naše výkony a náš herný systém. Z toho si urobíme obrázok, aby sme sa v októbri počas ďalšieho zrazu mohli posunúť ďalej," zdôraznil Poloz.

Ešte pred turnajom v Chebe absolvovali v tomto týždni Slovenky prípravný modelovaný zápas s Baníkom Most, kde je Poloz rovnako hlavným koučom. Reprezentácia SR vyhrala 27:24. "Ja som duel sledoval z úzadia, oba tímy koučovali moji asistenti. Bolo to prínosné pre obe strany, príležitosť dostali v rovnakej miere všetky hráčky na súpiske," dodal Poloz. V októbri bol pôvodne v pláne pre jeho zverenky medzištátny dvojzápas s Rakúskom, Slovensky sa ale napokon predstavia od 10. do 12. októbra na turnaji v Maďarsku. Okrem nich a domáceho národného tímu na ňom budú v mestečku Szigetszentmiklós pri Budapešti hrať ešte Rakúsko a Česko.

Slovensko štartovalo naposledy na podujatí v Chebe v roku 2012, keď ešte pod vedením Petra Sabadku obsadili na 39. ročníku 2. miesto za Maďarkami. V histórií sa tešilo na turnaji O štít mesta Cheb z celkového triumfu trikrát - v rokoch 1999, 2000 a 2007.

Nominácia hádzanárok SR na turnaj O štít mesta Cheb:

Brankárky: Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske), Martina Túrociová (HC Zlín)
Pivotka: Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce)
Krídla: Réka Bíziková (HK Slovan Duslo Šaľa), Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková (DHC Baník Most), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske), Diana Tomášechová (DHC Sokol Poruba)
Spojky: Katarína Dubajová (Olimpia Beskid N. Sacz), Silvia Szücs SVG Celle), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske), Tetyana Trehubová, Martina Bačíková (obe Iuventa Michalovce), Simona Szarková (DHC Baník Most), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)


Program turnaja O štít mesta Cheb

štvrtok 11. septembra:
Poľsko - Česko (18.00), Bielorusko - Slovensko (20.00 h)
piatok 12. septembra:
Poľsko - Bielorusko (18.00), Česko - Slovensko (20.00)
sobota 13. septembra:
Slovensko - Poľsko (14.00), Bielorusko - Česko (16.00)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.