Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Hádzaná SP: Iuventa Michalovce zdolala Šaľu a obhájila pohárový triumf

Na snímke vpravo Mária Holešová (Michalovce), vľavo Réka Bizíková (Šaľa) vo finále Slovenského pohára v hádzanej žien Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa v Michalovciach 26. apríla 2015. Foto: TASR/Milan Kapusta

Michalovce 26. apríla (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce obhájili triumf v Slovenskom pohári žien a cennú trofej získali šiestykrát vo svojej histórii. Úradujúci majster v sobotňajšom finále záverečného turnaja SP zdolal hráčky Slovana Duslo Šaľa 32:27.

Zverenky trénera Františka Urbana si v prvom polčase vypracovali tesný jednogólový náskok (17:16), keď ich súper dokázal skresať trojgólové manko. Po prestávke ofenzívne ladeného duelu si Zemplínčanky vytvorili rozhodujúci náskok v 49. minúte (28:22) a zápas doviedli do víťazného konca. Najlepšou strelkyňou Iuventy bola s deviatimi gólmi Tetyana Trehubová.

Iuventa si vďaka víťazstvu vo finále zabezpečila okrem finančnej prémie 1200 eur aj právo účasti v budúcosezónnej edícii európskeho Pohára víťazov pohárov. Ak získa aj slovenský titul, túto možnosť dostane zdolaný finalista.

Hráčky Michaloviec predtým získali Slovenský pohár v sezónach 2002/2003 (ako Chemkostav), 2007/2008, 2010/2011, 2012/2013 a 2013/2014.

Slovenský pohár v hádzanej žien v Michalovciach
Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 32:27 (17:16)

Najviac gólov: Trehubová 9/1, Holešová a Horňáková po 7 - Klučková 6/4, B. Bíziková, R. Bíziková a Trochtová po 4. Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčenia: 5:3, 7m hody: 1/1 - 4/4.

Zverenky trénera Františka Urbana v prvom polčase prehrávali iba na jeho začiatku (0:1 a 1:2). Najvyšší náskok zaznamenali v 21. minúte, keď Rebičová upravila na 13:10. Trojgólové vedenie si Michalovčanky udržali aj na začiatku 23. minúty po presnom zásahu Horňákovej. Gólovo bohatý prvý polčas uzavrela hosťujúca Klučková, ktorá premenenou sedmičkou stanovila jeho rezultát na 17:16.

Aj druhé dejstvo bolo do 43. minúty vyrovnané a Šaľa po Klučkovej sedmičke korigovala na rozdiel gólu - 22:23. Potom však prišla päťgólová šnúra Iuventy a Rebičová upravila v 49. minúte na 28:22. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci a Michalovčanky sa v domácom prostredí mohli tešiť zo šiesteho trimfu v Slovenskom pohári.