Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

HÁDZANÁ: Slovenky odštartovali turnaj v Gdansku výhrou nad Ukrajinou

Radosť slovenskej lavičky, archívna snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Pre Slovenky je podujatie súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

Gdansk 17. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky vyhrali vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v poľskom Gdansku s Ukrajinou 28:25. Zverenky trénera Dušana Poloza sa ešte v sobotu stretnú s Bieloruskom a v nedeľu s domácim Poľskom. Pre Slovenky je podujatie súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

Slovenkám patril úvod zápasu, keď skórovali hneď z prvého útoku a v 8. minúte už viedli jednoznačne 5:1. Sľubný náskok si držali až do 18. minúty (9:5), potom ale nasledovala štvorgólová šnúra Ukrajiny a osem minút pred prestávkou bol stav nerozhodný 9:9. V posledných sekundách prvého polčasu Szarková poslala svoj tím do tesného náskoku 12:11. Aj štart do druhej časti vyšiel lepšie slovenskému tímu a Mikulčíková z krídla zvýšila v 38. minúte na 17:13. Ukrajinky ale doťahovali a v 49. minúte po troch góloch za sebou otočili skóre na 20:19 vo svoj prospech. Školková desať minút pred koncom opäť vrátila vedenie na stranu Sloveniek a Rechtorisová zo sedmičky potom upravila na 23:21. V závere spečatila zaslúžený triumf SR Mikulčíková, Ukrajina už iba korigovala na 25:28.

Turnaj hádzanárok v Gdansku:

Slovensko - Ukrajina 28:25 (12:11)
Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Školková 6, Mikulčíková 5, Kostelná 4, Rechtorisová 3, Kučerová 3, Szarková 2, Demajová 1, Nagyová 1, Rajnohová 1, Pastorková 1, Tulipánová 1, Habánková, Veselková. Vylúčenia 5:6, 7m hody: 1/1 - 4/3.