Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Hádzanári Tatran Prešov vyhrali v poslednom domácom zápase Pohára EHF

Na snímke s loptou Leon Vučko (Prešov), vpravo Klaus Lundsby Thomsen, vľavo jeho spoluhráč Stefan Hundstrup (Bjerringbro-Silkeborg) v zápase A-skupiny Pohára EHF v hádzanej mužov Tatran Prešov - Bjerringbro-Silkeborg (Dánsko) v Prešove 24. marca 2018. Foto: TASR/František Iván

Nad dánskym Bjerringbro-Silkeborg zvíťazili 32:28.

Prešov 24. marca (TASR) - Hádzanári Tatran Prešov vyhrali v poslednom domácom zápase 5. kola skupinovej fázy Pohára EHF v A-skupine nad dánskym Bjerringbro-Silkeborg 32:28.

Tatran Prešov - Bjerringbro-Silkeborg 32:28 (13:16)

Prvý polčas priniesol vyrovnaný súboj, v ktorom mali najskôr mierne navrch hostia (4:6), ale Prešovčania viackrát vyrovnali a štyrikrát si vypracovali aj najtesnejší náskok. Domáci síce vyrovnali na 13:13, no po trojgólovej šnúre vyhrali prvý polčas hostia - 13:16.

Tatran v druhom dejstve zlepšil pohyb a od stavu 19:20 bol lepším tímom. Po 50 minútach sa dostal do trojgólového náskoku 26:23, z ktorého ťažil do konca stretnutia. Prešovčania koncentrovaným výkonom v závere stretnutia nedovolili súperovi drámu a pred záverečným zápasom v A-skupine si udržali šancu na postup.