Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili na palubovke Pfadi Winterthur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

V tabuľke obsadili nepostupové piate miesto.

Winterthur 8. marca (TASR) - Hráči Tatrana Prešov zvíťazili v zápase záverečného 10. kola skupinovej fázy Európskej hádzanárskej ligy (EL) na palubovke švajčiarskeho tímu Pfadi Winterthur 31:27. V tabuľke obsadili nepostupové piate miesto.

Východoslovenský tím po prvom polčase viedol 14:12, o víťazovi stretnutia sa však rozhodlo až v úplnom závere. Štvorgólovú sériu hostí začal v 29. minúte za vyrovnaného stavu krídelník Nuno Santos, ktorý skóroval na začiatku oslabenia. Prešovčania si tak po októbrovom stretnutí s CD Bidasoa Irun (27:25) pripísali druhý triumf a odčinili domácu prehru 29:33.

Európska hádzanárska liga, 10. kolo:

Pfadi Winterthur - Tatran Prešov 27:31 (12:14)

Zostava a góly Tatrana: Leben, Colodeti - Souza Pacheco, Davidovič, Rábek 8, Rečičár 7, Santos 2, Fenar, Lopez Garcia 4, Kasatkin 3, Kimak-Fejko, Carapkin 4