Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Hádzanári Tatrana zdolali Hlohovec v 1. zápase finále play off

V Prešove sa hral v sobotu 12. mája 2012 prvý zápas finále play off hádzanárskej Tipos extraligy Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec. Na snímke s loptou hráč Tatranu Žarko Pejovič, bráni ho hráč Hlohovca Ľubomír Ďuriš. Foto: TASR/Milan Kapusta

O výhre Prešova 34:27 rozhodla desaťminútovka na začiatku druhého polčasu, počas ktorej zažiaril domáci brankár Verkič.

Prešov 12. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v prvom zápase finále play off extraligy nad HC Sporta Hlohovec 34:27 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Druhý zápas je na programe v stredu 16. mája v Hlohovci.

1. finálový zápas play off

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 34:27 (16:13)

stav série 1:0

Zostavy a góly:

Prešov: Krupa, Verkič, Miroda - T. Mažár 1, Kopčo 5, Hrstka 1/1, Michal Urban, D. Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 4, Číp 6, Guzy 1, Pejovič 4, Antl 4

Hlohovec: Olejár, Žernovič - Mazúr 3/2, Takáč 1, Cibulka, Szöcz 2, Laho, Stachovič, Štefanisko, Miženko 4, Ďuriš 4, Kasagranda 2, S. Mažár 1, Zaťko 5/2, Dudáš 1, Tallo 4

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 7:10, ČK: 45. Mazúr za faul, 50. Tallo za tri vylúčenia (obaja Hlohovec), 7 m hody: 1/1 - 6/4, 2230 divákov.

Diváci videli na úvod série zápas, na ktorom sa rozhodne nenudili. Stretnutie malo vyrovnaný priebeh, rozhodla desaťminútovka na začiatku druhého polčasu, počas ktorej zažiaril domáci brankár Verkič. Od stavu 25:15 v 41. minúte si už Prešovčania víťazstvo nenechali ujsť.

Tu bude player

Djordje Rašič, tréner Tatrana: "Ukázalo sa, že postup Hlohovca do finálovej série nebol náhodný. Súper nás preveril a donútil ísť naplno od prvej do poslednej minúty. Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita a tešíme sa na druhý zápas v stredu v Hlohovci."

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "My sme hlavne v prvom polčase podali veľmi dobrý výkon. No nezachytili sme úvod druhého a to prakticky rozhodlo. No rozdiel bol aj v kvalite brankárov, naši nechytili skoro nič, domáci miestami zažiarili."

1. zápas o 7. miesto

HK Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 25:25 (15:14)

Najviac gólov: Klačanský 8, Kovačech 6, Hurtiš 5 - Firit 7, M. Kozák 6, Vallo 5. Rozhodovali: Karlubík, Struhár, vylúčení: 4:5, 7 m hody: 1/1 - 5/4, 250 divákov

Odveta je na programe v sobotu 19. mája o 18.00 v Považskej Bystrici.