Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Halák nechytal za NY Islanders, jeho tím zdolal tučniakov po nájazdoch

Hráč NY Islanders Calvin de Haan si drží hlavu potom, ako sa zrazil s protihráčom Brandonom Sutterom z Pittsburgu Penguins. De Haan opustil plochu až s pomocou spoluhráčov. Foto: TASR/AP

Dráma sa odohrala na konci stretnutia Columbus-Boston, kde odohrali nekonečnú šnúru samostatných nájazdov.

New York 22. novembra (TASR) -Až siedma séria samostatných nájazdov rozhodla o víťazstve hokejistov Bostonu na ľade Columbusu 4:3 v piatkovom zápase zámorskej NHL. Víťazný presný zásah zaznamenal 21-ročný útočník Alex Chochlačev, pre ktorého to bol iba druhý duel v profiligovej kariére.

Columbus viedol po góloch Ryana Johansena a Nicka Foligna 2:0 a dlho živil šancu na víťazstvo, keď hostia v prvých dvoch tretinách nevedeli nájsť recept na výborne chytajúceho Sergeja Bobrovského v bránke "modrokabátnikov". Streleckú smolu Bostonu stále hrajúceho bez zraneného kapitána Zdena Cháru pretrhol až v 42. minúte Dennis Seidenberg. Hostia otočili priebeh stretnutia v polovici záverečnej tretiny, keď skórovali Matt Fraser a Daniel Paille. Zápas do predĺženia poslal presným zásahom obranca Jack Johnson.

V samostatných nájazdoch vynikli obaja brankári, ako prvý a zároveň jediný kapituloval Bobrovskij, ktorého v siedmej sérii gólom medzi betóny prekonal Chochlačev. "Som veľmi rád, že som pomohol tímu k víťazstvu. Na farme čakám trpezlivo na svoju šancu a keď príde, snažím sa ju využiť," povedal po zápase mladý útočník, ktorý v zostave nahradil zraneného Čecha Davida Krejčího.

Najväčšiu zásluhu na triumfe New Jersey v Edmontone 2:0 mal brankár hostí Cory Schneider. Gólman "diablov" zlikvidoval všetkých 29 striel domácich hráčov a dosiahol 14. čisté konto v kariére. "Všetci hráči predo mňou bránili veľmi dobre. Ja som len chytal puky, ktoré som videl," povedal Schneider, ktorý odchytal 20. stretnutie za sebou. Edmontonu sa nedarí, "olejári" prehrali piaty zápas za sebou. V ich drese odohral 15:29 min aj Martin Marinčin, slovenský obranca si do štatistík pripísal tri neúspešné strelecké pokusy.

Pittsburgh prehral doma s New Yorkom Islanders 4:5 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Príležitosť pred Jaroslavom Halákom v bránke hostí tentoraz dostal Chad Johnson. Skóre otvorili domáci, keď sa v 2. minúte presadil Brandon Sutter. V polovici úvodnej tretiny si slabšiu chvíľku vybral pittsburghský brankár Marc-Andre Fleury, ktorý nastúpil na svoj jubilejný 300. zápas v NHL. V priebehu 95 sekúnd inkasoval až tri góly, postupne ho prekonali Matt Martin, Nikolaj Kuľomin a Ryan Strome. Domáci si napokon vynútili predĺženie, keď v 53. minúte strelil svoj desiaty gól v sezóne Patric Hörnqvist. V samostatných nájazdoch o všetkom rozhodol v tretej sérii útočník "ostrovanov" Kyle Okposo. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský strávil na ľade niečo viac ako 20 minút, ale do štatistík sa nezapísal.

Sumáre NHL:

COLUMBUS - BOSTON 3:4 pp a sn (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Johansen, 12. Foligno (Leopold, Johansen), 53. Johnson (Johansen, Foligno) - 42. Seidenberg (Bartkowski, Kelly), 50. Fraser (Bartkowski, Bergeron), 52. Paille (Söderberg), rozh. sam. nájazd Chochlačev. Brankári: Bobrovskij - Svedberg, strely na bránku: 28:41, 15.030 divákov

PITTSBURGH - NEW YORK ISLANDERS 4:5 pp a sn (2:3, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Sutter (P. Martin, Downie), 17. Comeau (Kunitz, Määttä), 29. Spaling (Hörnqvist, Malkin), 53. Hörnqvist (Malkin, Ehrhoff) - 9. M. Martin (Hamonic, Strome), 9. Kuľomin, 10. Strome (Hickey, Bailey), 26. Leddy (Strome, Lee), rozh. sam. nájazd Okposo. Brankári: Fleury - Johnson, strely na bránku: 30:35, 18.653 divákov

EDMONTON - NEW JERSEY 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 31. Henrique (Bernier, Gelinas), 36. Ruutu (Gelinas). Brankári: Fasth - Schneider, strely na bránku: 29:26, 16.939 divákov

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 20:28 0 0 0 0 0 0
Martin Marinčin (Edmonton) 15:29 0 0 0 0 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/