Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Rosberg sa stal víťazom kvalifikácie na VC Ruska. Hamilton až desiaty

Nemecký jazdec F1 na Mercedese Nico Rosberg Foto: TASR/AP

Úradujúci majster sveta Brit Lewis Hamilton na Mercedese pre poruchu motora nemohol nastúpiť na tretiu časť kvalifikácie a nedeľňajšie preteky odštartuje až z 10. pozície.

Soči 30. apríla (TASR) - Nemec Nico Rosberg na Mercedese sa stal v Soči víťazom kvalifikácie na Veľkú cenu Ruska automobilov F1. Pre lídra aktuálneho ročníka šampionátu, ktorý zvíťazil v úvodných troch pretekoch seriálu MS, to je 24. pole position v kariére a v historických tabuľkách sa posunul na 10. miesto na úroveň Nikiho Laudu a Nelsona Piqueta.

Druhé miesto na štarte Veľkej ceny Ruska si vybojoval ďalší nemecký pilot Sebastian Vettel na Ferrari a tretí v kvalifikácii skončil Fín Valtteri Bottas na Williamse. Úradujúci majster sveta Brit Lewis Hamilton na Mercedese pre poruchu motora nemohol nastúpiť na tretiu časť kvalifikácie a nedeľňajšie preteky odštartuje až z 10. pozície.

"Nevedel som, aké ma Lewis problémy. Sústredil som sa iba na seba a som šťastný, že to vyšlo," povedal po kvalifikácii Rosberg. Hamilton toľko radosti nemal: "Na konci druhej časti kvalifikácie to prišlo a stratil som v motore silu rovnako ako predtým v Číne. Nič s tým už nenarobím, budem bojovať ďalej."

22. Rio Haryanto (Indonézia/Manor)

Nemecký jazdec F1 na Mercedese Nico Rosberg (v strede) pózuje po jeho víťazstve kvalifikácie na nedeľňajšiu Veľkú cenu Ruska na okruhu v Soči 30. apríla 2016. Vľavo druhý Nemec Sebastian Vettel a vpravo tretí Fín Valtteri Bottas.