Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Hamšík rozhodol o víťazstve Neapola v Janove

Marek Hamšík výraznou mierou prispel k víťazstvu SSC Neapol na ihrisku FC Janov 4:2 v 12. kole Serie A. Foto: TASR/AP Photo

Pre Hamšíka to bol piaty presný zásah v tomto ligovom ročníku.

Rím 11. novembra (TASR) - Marek Hamšík výraznou mierou prispel k víťazstvu SSC Neapol na ihrisku FC Janov 4:2 v 12. kole Serie A.

Slovenský reprezentant najskôr v 79. min prihrával na vyrovnávajúci gól Cavanimu a v 90. min strelil gól s prívlastkom víťazný. Skóre zápasu uzavrel v tretej minúte nadstaveného času Insigne. Pre Hamšíka to bol piaty presný zásah v tomto ligovom ročníku.

V nevýrazných výkonoch pokračuje AC Miláno, ktoré na svojom štadióne San Siro podľahlo Fiorentine 1:3. Hostia pložili základ svojho triumfu už v prvom polčase, ktorý vyhrali 2:0, keď navyše v 35. min domáci Pati nepremenil pokutový kop.

V rímskom derby Lazio - AS videli diváci päť gólov, deväť žltých a dve červené karty. Z víťazstva 3:2 sa napokon tešilo Lazio, ktoré hralo prakticky celý druhý polčas v početnej výhode, keď v závere prvej časti hry bol vylúčený De Rossi.

Sumáre - 12. kolo:
FC Turín - FC Bologna 1:0 (0:0)
Gól:
65. D'Ambrosio. 15.000 divákov.

AC Parma - AC Siena 0:0
14.000 divákov.

Chievo Verona - Udinese Calcio 2:2 (1:1)
38. Andreolli, 89. (z pok. kopu) Paloschi - 42., 90.+1 Angella. V 68. min nepremenil pokutový kop Luciano (Chievo). 9500 divákov.

FC Janov - SSC Neapol 2:4 (1:0)
23. Immobile, 56. Bertolacci - 54. Mesto, 79. Cavani, 90. HAMŠÍK, 90.+4 Insigne. 20.000 divákov. J. Kucka (Janov) hral celý zápas - M. Hamšík (Neapol) hral celý zápas.

Lazio Rím - AS Rím 3:2 (2:1)
35. Candreva, 43. Klose, 46. Mauri - 9. Lamela, 86. Pjanič. ČK: 85. Mauri - 45. De Rossi. 30.000 divákov.

AC Miláno - ACF Fiorentina 1:3 (0:2)
59. Pazzini - 10. Aquilani, 38. Valero, 87. Hamdaoui. V 35. min Pato (AC Miláno) nepremenil pokutový kop. 49.000 divákov.

US Palermo - Sampdoria Janov 2:0 (0:0)