Hellas zdolal vo veronskom derby Chievo 3:1

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Pre Hellas to bola iba druhá výhra v sezóne.

Rím 20. februára (TASR) - Futbalisti Hellasu Verona zvíťazili v sobotňajšom derby 26. kola talianskej Serie A s mestským rivalom Chievom 3:1. V napínavom stretnutí udelil rozhodca obom tímom po jednej jedenástke a červenej karte.

Hellas sa ujal vedenia v 29. minúte, keď kanonier Toni najprv nepremenil pokutový kop, no z následnej dorážky sa už nemýlil. V 57. minúte pridal Pazzini druhý zásah. Dvadsať minút pred koncom síce Pellissier znížil z jedenástky, no posledné slovo patrilo opäť domácim a Ionita upravil v nadstavenom čase na konečných 3:1.

Pre Hellas to bola iba druhá výhra v sezóne, no stále figuruje na chvoste tabuľky.

sumár:
Hellas Verona - Chievo Verona 3:1 (1:0)

Góly: 29. Toni, 57. Pazzini, 90.+5 Ionita - 71. Pellissier (z 11 m), ČK: 70. Moras - 79. Spolli