Hlohovec prehral v odvete s Astrachanom 20:27 a vypadol

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Zverenci trénera Martina Liptáka pred týždňom v prvom zápase podľahli na palubovke súpera o štyri góly 29:33.

Hlohovec 16. októbra (TASR) - Hádzanári slovenského vicemajstra HC Sporta Hlohovec v Pohári EHF skončili. V nedeľňajšej odvete 2. kvalifikačného kola prehrali doma s ruským favoritom Dinamom Astrachan 20:27. Zverenci trénera Martina Liptáka pred týždňom v prvom zápase podľahli na palubovke súpera o štyri góly 29:33.

Pohár EHF - odveta 2. kvalifikačného kola:

HC Sporta Hlohovec - Dinamo Astrachan 20:27 (9:14)
/prvý zápas 29:33, postúpil Astrachan/

Zostava a góly Hlohovca: Žernovič, Konečný, Kašťák - Takáč, Majbik 5, Dačevič 3, Tschur 2, Zaťko 4/2, Kiseliov 3, Briatka, Laho 1, Hajko, Hirtl, Hriňák, Papp, Rakús 2. Rozhodovali: Hermann, Madsen (obaja Dán.), vylúčenia: 5:6, 7m hody: 2/2 - 3/2, 1000 divákov.

Skóre odvety otvoril Zaťko a vďaka pozornej defenzíve a skvelému Žernovičovi v bránke inkasovala Sporta prvýkrát až v 6. minúte po úspešnej sedmičke Kochana - 1:1. Po vyrovnanom úvode ukázalo Dinamo svoju kvalitu v polovici prvého polčasu, keď v priebehu šiestich minút odskočili hostia z 5:5 na 9:5 a získali sľubný náskok. Po oddychovom čase ešte Hlohovec znížil na 9:11, ale do kabín odchádzal s päťgólovým mankom (9:14).

V druhom polčase si Dinamo na čele s brankárom Krjošinom bez problémov držalo odstup od súpera a náskok hostí narástol v 37. minúte už na rozdiel siedmich gólov - 10:17. Zaťko, Kiseliov, Dačevič a Majbik štyrmi gólmi po sebe znížili štvrťhodinu pred koncom na 16:19, ale Hlohovec už záver výraznejšie nezdramatizoval. Dinamo vyhralo nad Sportou oba duely a suverénne postúpilo do 3. kvalifikačného kola.