< sekcia Šport

Bakoš a Pešán kritizovali rozhodcov, Liberec dostal pokutu

Martin Bakoš, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Podľa pravidiel sú kluby povinné zaistiť, aby v deň zápasu nikto z hráčov, trénerov, členov realizačného tímu a funkcionárov v médiách nehodnotil výkony rozhodcov.

Praha 19. marca (TASR) - Slovenský hokejový útočník Martin Bakoš z Liberca a tréner Filip Pešán kritizovali rozhodcov po zápase v Hradci Králové (1:3), za čo ich klub musí zaplatiť pokutu 20.000 českých korún.

Bakoš a Pešán tak porušili Hrací poriadok Tipsport extraligy, informoval portál hokej.cz. Podľa pravidiel sú kluby povinné zaistiť, aby v deň zápasu nikto z hráčov, trénerov, členov realizačného tímu a funkcionárov v médiách nehodnotil výkony rozhodcov.

Liberec viedol po 50 minútach 1:0, no v poslednej desaťminútovke mal množstvo vylúčených a nakoniec prehral 1:3. "Rozhodlo smiešne vylúčenie osem minút pred koncom, ktoré zápas vyrovnalo a dalo domácim obrovskú energiu. Vôbec nechápem, ako taký zákrok môže rozhodnúť o zápase takéhoto kalibru," povedal po stretnutí Pešán.

"Rozhodlo smiešne vylúčenie. Nestálo by za to začať pískať normálne?" pýtal sa Bakoš.

Šéf komisie rozhodcov Vladimír Šindler uviedol, že kritizované vylúčenie bolo v poriadku a rovnako aj osobné tresty zo záveru zápasu. Liberec za desať minút dostal dokopy 58 trestných minút.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.