Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

České Budějovice vyhrali v Třinci a znížili stav série na 2:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Domácim nepomohol ani gól slovenského útočníka Viliama Čacha na 1:2, prihral mu naň krajan Martin Marinčin.

Praha 24. marca (TASR) - Hokejisti Motoru České Budějovice naďalej živia šancu na postup medzi najlepšie kvarteto v play off českej extraligy. V nedeľu vyhrali v piatom zápase štvrťfinále na ľade obhajcu titulu Třinca 3:2 a stav série znížili na 2:3.

Domácim nepomohol ani gól slovenského útočníka Viliama Čacha na 1:2, prihral mu naň krajan Martin Marinčin. V 56. minúte rozhodol o budějovickom triumfe Milan Gulaš. Motor vyhral druhý duel za sebou a v utorok bude mať v šiestom stretnutí výhodu domáceho prostredia.

Litvínov sa ujal vedenia v sérii s Kometou Brnou 3:2, keď na ľade súpera v nedeľu vyhral 2:1 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 70. minúte Nicolas Hlava, asistoval mu slovenský spoluhráč Matúš Sukeľ. Jeho krajan Matej Tomek prispel v bránke Litvínova k triumfu 30 úspešnými zákrokmi. Postup do semifinále môže Verva spečatiť v utorok na domácom ľade.