Koniec víťaznej série belasých. SKA Petrohrad porazil Slovan 3:2

Ilustračné foto, striedačka Slovana Bratislava Foto: TASR/Pavel Neubauer

Zverenci trénera Miloša Říhu figurujú po 50 zápasoch na postupovej ôsmej priečke tabuľky Západnej konferencie, na konte majú 73 bodov.

Petrohrad 13. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava nenatiahli rekordnú sedemzápasovú víťaznú sériu v KHL. V stredajšom stretnutí nestačili na favorizovaný SKA Petrohrad a na jeho ľade prehrali tesne 2:3 gólom z poslednej minúty. Zverenci trénera Miloša Říhu figurujú po 50 zápasoch na postupovej ôsmej priečke tabuľky Západnej konferencie, na konte majú 73 bodov.

Domáci odštartovali vo vysokom tempe, svojho súpera zatlačili do defenzívy a v 8. minúte sa ujali vedenia zásluhou Dadonova. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry a v 34. minúte pridal druhý presný zásah Šipačov. "Belasí" sa však nevzdali a do tretej tretiny vstúpili vynikajúcim spôsobom, keď za necelé tri minúty dokázali vyrovnať na 2:2. Najprv sa presadil Kundrátek a po ňom trafil ďalší obranca Sersen - 2:2. Keď sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, prišla chyba obrany hostí a Belov 20 sekúnd pred sirénou rozhodol o triumfe Petrohradu 3:2.

"Belasí" sa po dvojzápasovom tripe na súperových klziskách predstavia najbližšie opäť na domácom ľade, keď v sobotu 16. januára o 17.30 h nastúpia proti tímu Viťaz Podolsk. O dva dni neskôr (19.00 h) ich čaká rovnako pred vlastnými fanúšikmi Dinamo Moskva.

SKA Petrohrad - Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 8. Dadonov (Judin, Šipačov), 34. Šipačov (Dadonov, Gusev), 60. Belov (Kadeikin) - 41. Kundrátek (Barker, Kašpar), 43. Sersen (Viedenský, Bartovič). Rozhodcovia: Kadyrov, Komarov - Sadovnikov, Zacharenko, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 11.046 divákov.

SKA Petrohrad: Koskinen – Jakovlev, Belov, Chafizullin, Kuteikin, Judin, Čudinov, Rukavišnikov – Bučnevič, Kadeikin, Kovalčuk – Moses, Koskiranta, Lindström – Dadonov, Šipačov, Gusev – Širokov, Kablukov, Ketov – Dergačov

Slovan Bratislava: Garnett - Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža - Kašpar, Viedenský, Nedorost - Jeglič, Tičar, Šťastný - Miklík, Surový, Bartovič - Paré, Lušňák, Skalický

Domáci odštartovali vo vysokom tempe. Od úvodných sekúnd vyleteli na súpera, zatlačili ho hlboko do defenzívy a brankár Garnett mal plné ruky práce. Aktivita SKA vyústila už v 3. minúte do faulu Mihálika a presilovky. Z viacerých šancí mal najväčšiu Kuteikin, ktorý si nakorčuľoval na ľavý kruh, kam dostal ideálnu prihrávku, ale Garnett si s jeho dobrou strelou švihom poradil. Petrohrad pokračoval v nápore aj za vyrovnaného stavu a v 8. minúte sa dočkal gólu. Judin našiel dlhou prihrávkou na červenej čiare Dadonova, Mihálik mu nechal príliš veľa priestoru a domáci krídelník otvoril skóre strelou z pravého kruhu medzi brankárov betón a vyrážačku - 1:0. Potom nasledovali premrhané presilovky na oboch stranách. Slovan postupne vyrovnal hru, no nedokázal si vypracovať vážnejšiu šancu. Naopak, v závere sa opäť prihlásil o slovo Dadonov, tentokrát však vyhral vzájomný súboj brankár "belasých".

V úvode druhej tretiny pohrozil pred Koskinenom Viedenský, na druhej strane sa dostal do lepšej šance Dadonov, ale jeho strela Garnetta neprekvapila. Brankár "belasých" si vzápätí poradil aj s pokusom Rukavišnikova. Nasledovala ďalšia nevyužitá presilovka domácich a potom sa už hra na pár minút upokojila. Krátko po polovici hry nastala nevídaná situácia, keď išli až traja domáci hráči na brankára, no Belov sa rozhodol pre strelu a tutovku pokazil. V 34. minúte však opäť udreli hráči SKA, keď im vyšla rýchla kombinácia. Gusev potiahol puk do pásma, prenechal ho voľnému Dadonovovi, ktorý nabil medzi kruhy Šipačovovi a ten tvrdou strelou príklepom nedal Garnettovi šancu. Hráči SKA kontrolovali hru aj v ďalšom priebehu a súperovi veľa nedovolili. Slovanisti sa snažili útočiť, no nevedeli nájsť recept na dobre organizovanú defenzívu domácich.

Tréner Říha pomiešal pred tretím dejstvom zostavou a pokope nechal iba prvý útok Viedenského. Zmeny sa vyplatili. "Belasí" vstúpili do tretiny oveľa živšie a čo viac, za necelé tri minúty sa im podarilo vyrovnať na 2:2. Už po 28 sekundách sa strelou z pravého kruhu presadil obranca Kundrátek a po ňom skóroval ďalší bek Sersen, ktorý využil rýchle prečíslenie pri hre štyroch na štyroch. Zaskočení domáci sa dlhšie spamätávali a takmer inkasovali aj tretíkrát, no Skalický sa v dobrej pozícii už k zakončeniu nedostal. V ďalších minútach sa hralo zo strany na stranu, no bez výraznejších šancí. V 58. minúte sa domáci diváci radovali z ďalšieho gólu, no rozhodca pri bránke správne rozpažil, keďže Širokov poslal puk do Garnettovej siete úmyselne korčuľou. To potvrdil aj krátky rozhovor s videorozhodcom. Už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, no prišla chyba obrany hostí a Belov 20 sekúnd pred sirénou rozhodol o triumfe Petrohradu 3:2.

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Tak ako sme zápas začali, tak sme ho skončili - bez srdca, bez duše a bez chcenia."