Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Rekordná víťazná séria belasých. Slovan vyhral so Spartakom Moskva 4:0

Na archívnej snímke gólová radosť hráčov Slovana Foto: TASR/Martin Baumann

Slovan Bratislava súpera predčil a po vyzretom výkone si zaslúžene z Moskvy odviezol tri cenné body.

Moskva 11. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava natiahli prebiehajúcu víťaznú šnúru v KHL na rekordných sedem zápasov. V pondelok vyhrali po takticky vyspelom a efektívnom výkone na ľade Spartaka Moskva 4:0.

"Belasí" si poistili ôsmu pozíciu v Západnej konferencii zaručujúcu účasť v play off, na konte majú 73 bodov. Gólovo sa dvakrát presadil český útočník Lukáš Kašpar, po góle strelili jeho krajan Václav Nedorost a navrátilec do zostavy Bratislavčanov Andrej Štastný.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie stretnú v stredu 13. januára v Petrohrade s tamojším objakcom Gagarinovho pohára SKA (17.30 SEČ).

Slovan začal fantasticky, keď už v 29. sekunde Nedorost otvoril skóre. Kašpar ho našiel peknou prihrávkou v rýchlosti, domáci obranca Genoway ho nestíhal a český útočník nájazd chladnokrvne zužitkoval. Spartak nemal ideálny vstup, v následnom oslabení mal šťastie pri ďalšej šanci Nedorosta, ten ale vystrelil nad. Domáci sa opticky zlepšili, dostali šancu hrať v presilovke, ale tú nezvládli a Slovan zvýšil v 9. minúte v oslabení. Kašpar chcel krížne prihrať do bránkoviska a fínsky brankár Engren sa aj s pukom zasunul do vlastnej brány. Následne ho vystriedal kolega Ivannikov. Na druhej strane v 16. minúte vytiahol Brust výborný zákrok po strele Gilroya aj dorážke Levického.

Dvanásť sekúnd po začiatku druhej tretiny zlikvidoval Ivannikov šancu Viedenskému, ale hostí to nemuselo mrzieť, lebo už o pár okamihov zvýšil Šťastný na 3:0. Navrátilec do zostavy Slovana sa dobre zorientoval a po otočke bekhendom umne poslal puk do siete medzi betóny bezmocného domáceho brankára. Hostia hrali zodpovedne vzadu podporovaní spoľahlivým Brustom a boli aj efektívni, dobre hral najmä ich prvý útok. Spartak sa síce snažil, ale dlho nevedel nájsť recept na Slovan. Nepresadil sa ani Šmeľov v 33. minúte, ktorý išiel z uhla sám na Brusta, kanadský brankár ale opäť isto zasiahol. A rovnako na ňom skončila i snaha Radila.

Aj do tretej tretiny vstúpil Slovan koncentrovane, očakávaný tlak Spartaka nepripustil a neustále hrozil rýchlymi protiútokmi. Kontroloval situáciu a jediné čo sa mu nedarilo, boli presilovky. V 56. minúte hostia definitívne rozhodli, keď Nedorost vysunul Viedenského, ten aj faulovaný dokázal zakončiť a z dorážky sa presadil druhým gólom v súboji Kašpar. Slovan súpera predčil aj v počte striel a po vyzretom výkone si zaslúžene z Moskvy odviezol tri cenné body.

Spartak Moskva - Slovan Bratislava 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 1. Nedorost (Kašpar, Kundrátek), 9. Kašpar (Kundrátek, Nedorost), 21. Šťastný (Jeglič, Tičar), 56. Kašpar (Viedenský, Nedorost). Rozhodovali: Bukin, Odinš – Otmachov, Goliak, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4103 divákov.

zostavy:
Spartak Moskva: Engren (9. Ivannikov) - Genowey, Valentenko, Dyblenko, Gilroy, Jermakov, Korobov, Belov, Kirillov - Radil, Mereškin, Glazačev - Radulov, Bodrov, Levickij - Lešenko, Vasiljev, Šmeľov - Li, Šafigulin, Voronin
Slovan Bratislava: Brust - Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža - Nedorost, Viedenský, Kašpar - Šťastný, Tičar, Jeglič - Bartovič, Surový, Miklík - Skokan, Lušňák, Skalický

HLASY PO ZÁPASE

Miloš Říha, tréner Slovana: "To, čo sme si povedali pred zápasom, sme do bodky splnili. Hrali sme jednoducho, využili naše šance, podržal nás opäť brankár Brust. Sme veľmi spokojní s tromi bodmi."

Václav Nedorost, autor prvého gólu Slovana: "Štart do zápasu sme mali fantastický, hneď z prvého striedania sme dali gól, krátko na to v oslabení druhý. To samozrejme poznamenalo celý zápas a nám výrazne pomohlo. Tento zápas možno nemal až také tempo ako náš predchádzajúci s Jokeritom, ale Spartak si neskôr vytvoril nejaké šance a Brusty znovu chytil to, čo chytiť mal. Celkovo sme si to už do konca postrážili, hrali sme rozumne a odnášame si pekné víťazstvo."

Lukáš Kašpar, dvojgólový strelec Slovana: "Dnes sme dali dva rýchle góly, ten prvý hneď v úvodnom striedaní, druhý si zase ich brankár trochu nešťastne sám zrazil do bránky. To súpera dosť poznačilo, na druhej strane aj my sme, bohužiaľ, trochu poľavili, ale našťastie sme im nedovolili priebežný stav skorigovať. Opäť sa nám darilo ako prvej formácii. Vzájomne si vyhovujeme, hráme to jednoducho, povieme si, čo chceme hrať a zatiaľ sa nám to darí aj plniť."

Barry Brust: "Keď sa vám podarí skórovať prakticky z prvej akcie, je to vždy veľká výhoda. Dnes sme ani v ďalšom priebehu neprepadávali, neumožnili im veľa šancí na skorigovanie a ak budeme aj naďalej hrať tak rozumne, ako v druhej a tretej tretine, vyhráme ešte veľa zápasov."