KHL: Amur Chabarovsk zdolal Admiral Vladivostok 3:1

TASR, 16. februára 2016 14:04, aktualizované 16. februára 21:09

Líder Východnej konferencie Avangard Omsk prehral doma so Sibirom Novosibirsk 2:3 po nájazdoch.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Moskva 16. februára (TASR) - Hokejisti Amuru Chabarovsk zvíťazili v úvodnom utorňajšom zápase KHL nad Admiralom Vladivostok 3:1. Líder Východnej konferencie Avangard Omsk prehral doma so Sibirom Novosibirsk 2:3 po nájazdoch. Hráči Neftechimiku Nižnekamsk spravili dôležitý krok v boji o poslednú postupovú miestenku na východe, keď vyhrali na ľade Lady Togliatti 6:3 a upevnili si ôsmu pozíciu v tabuľke. Ich konkurent Barys Astana podľahol na ľade Ak Bars Kazaň 2:5, slovenský brankár Ján Laco naskočil za hostí do hry v 10. minúte za stavu 0:2.

sumár:

Amur Chabarovsk - Admiral Vladivostok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 9. Skladničenko, 37. Bergfors, 44. Ibragimov – 45. Voronin

Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 2:3 pp a sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 41. Zubov, 45. Zubov – 46. Ignatovič, 57. Ridderwall, rozh. nájazd Ullström

Avtomobilist Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Garejev, 20. Michnov, 29. Kňazev

Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 6. Rybakov

Salavat Julajev Ufa – Metallurg Novokuzneck 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly: 3. Prochorkin, 15. Majorov, 24. Prochorkin – 14. Komaristyj, 25. Makarenko, 46. Semjonov, 53. Poliščuk

Lada Togliatti – Neftechimik Nižnekamsk 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
Góly: 17. Vorobjov, 19. Mastrjukov, 43. Bocharov – 2. Volkov, 7. Sexton, 26. Sexton, 31. Milovzorov, 47. Jakimov, 49. Jakimov

Lokomotiv Jaroslavľ – Medveščak Záhreb 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Góly: 16. Novotný, 19. Čistov, 59. Mosaljov, 60. Averin – 8. Bolduc, 47. Glumac

Ak Bars Kazaň – Barys Astana 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)
Góly: 3. Azevedo, 10. Malychin, 16. Lukojanov, 22. Malychin, 32. Tokranov – 25. Boyd, 27. Starčenko

Torpedo Nižnij Novgorod – Severstaľ Čerepovec 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 27. Budkin, 29. Aľajev, 57. Rudenkov, 59. Žerdev – 4. Nemec, 12. Mojsejev, 30. Černov, 46. Trunjov, 63. Nemec

CSKA Moskva – HC Viťaz 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 10. Zajcev, 60. Blažijevskij – 5. Vyglazov, 29. Horák, 35. Koroľov, 60. Šitikov

Dinamo Minsk – Spartak Moskva 2:5 (2:3, 0:2, 0:0)
Góly: 9. Ellison, 9. Drozd – 4. Korobov, 13. Radil, 19. Wellman, 28. Klimenko, 29. Korobov

Jokerit Helsinki – SKA Petrohrad 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 15. Larsen, 16. Kulda, 45. Aaltonen – 40. Koskiranta

Dinamo Riga – Dinamo Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 24. Indrašis