Lacov shutout pomohol Astane vyrovnať sériu play off s Omskom na 1:1

Ján Laco Foto: TASR/Michal Svítok

Pripísal si už štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne, prvé počas vyraďovacej časti.

Moskva 1. marca (TASR) - Hokejisti Barysu Astana triumfovali v druhom štvrťfinále 1. kola play off KHL vo Východnej konferencii na ľade Avangardu Omsk 2:0 a vyrovnali stav série na 1:1.

Na dôležitom triumfe mal obrovskú zásluhu slovenský brankár Ján Laco, ktorý kryl všetkých 37 striel domácich. Pripísal si už štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne, prvé počas vyraďovacej časti. O víťazstve kazašského tímu rozhodli ešte v prvej tretine gólmi Dmitrij Upper a Fjodor Poliščuk.

Obhajca Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk nezvládol druhý štvrťfinálový duel a Salavatu Julajev Ufa podľahol na domácom ľade 1:2. O víťazstve hostí, ktorí vyrovnali stav série na 1:1, rozhodol päť minút pred koncom fínsky reprezentant Antti Pihlström.