< sekcia Šport

MOV doživotne vylúčil šesť ruských hokejistiek zo ZOH

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zároveň diskvalifikoval ruskú ženskú reprezentáciu zo Soči 2014, kde obsadila prvé miesto v skupine, ale vo štvrťfinále podľahla Švajčiarsku.

Moskva 12. decembra (TASR) - Šesť ruských hokejistiek dostalo v utorok doživotný zákaz zúčastniť sa na ďalších zimných olympijských hrách. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zároveň diskvalifikoval ruskú ženskú reprezentáciu zo Soči 2014, kde obsadila prvé miesto v skupine, ale vo štvrťfinále podľahla Švajčiarsku.

Komisia vedená Denisom Oswaldom, ktorá skúma dopingové praktiky domácej krajiny na ZOH 2014 na základe správy vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena, potrestala Innu Ďubanokovú, Jekaterinu Lebedevovú, Jekaterinu Paškevičovú, Annu Šibanovovú, Jekaterinu Smolencevovú a Galinu Skibovú. Siedmy prípad uzavrela bez sankcie.

MOV uviedol, že otvoril 46 prípadov, z ktorých sa riešilo už 33. Viacero potrestaných športovcov sa obrátilo na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne. Tam sa snažia zvrátiť rozhodnutie MOV, aby mohli súťažiť v Pjongčangu. Jednotlivci, ktorí preukážu svoju dopingovú nevinu, smú súťažiť na ZOH 2018 pod neutrálnou vlajkou. Ruský olympijský výbor (OKR) podporil v utorok takúto formu účasti svojich športovcov. Informovala o tom agentúra DPA.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.