Dánky pomohli Slovenkám. Vo štvrtok proti Nórkam o všetko

Na snímke smutné slovenské hokejistky, archívna snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Na záchranu slovenským hokejistkám bude stačiť aj víťazstvo za dva body.

Aalborg 29. marca (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali aj svoj štvrtý zápas na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Aalborgu. V utorok podľahli Rakúsku 1:4 a bez bodu sú stále na poslednom mieste tabuľky s hrozbou zostupu do nižšej divízie. V štvrtok ich čaká duel "o všetko" proti Nórsku, na záchranu im bude stačiť aj víťazstvo za dva body.

Severanky mali udržanie príslušnosti v A-skupine I. divízie vo svojich rukách. Ak by v utorok zdolali domáce Dánky v riadnom hracom čase, štvrtkový duel proti Slovenkám by už bol len formalitou. Po prehre 2:3 však naďalej majú na konte len jeden bod. Druhý utorňajší duel bol priamym súbojom o postup do elitnej kategórie. Lepšie ho zvládli Nemky, ktoré zdolali dosiaľ suverénne Francúzky vďaka kanonáde v záverečnej tretine 5:0. V záverečnom kole zápasov ich nemôže už nikto ohroziť.

Zverenky trénera Andreja Schöbera držali s Rakúskom výsledkovo krok dve tretiny, keď na 1:1 vyrovnala v 26. minúte Patrícia Gorecká. Favorizované súperky ale v záverečnej časti hry rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi. Posledný padol šesť sekúnd pred koncom pri hre Sloveniek bez brankárky. Rakúšanky vyhrali na strely 24:13.

A-skupina I. divízie MS žien - Aalborg:

Rakúsko - Slovensko 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 15. Lopezová, 41. Kantorová (Hyblerová, Hummelová), 57. Meixnerová (Altmannová), 60. Kantorová - 26. Gorecká (Klimášová, Ihnaťová). Rozhodovali: Zujevová (Rus.) - Lacková (V. Brit.), Phillipsenová (Dán.), vylúčené: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Kiapešová - Klimášová, Ištocyová, Čurmová, Žitňanská, Lalíková, Zálešáková, Paľová, Drábeková - Kapustová, Ihnaťová, Lučová - Sroková, Herichová, Gápová - Korenková, Košecká, Kollová - Maskaľová, Gorecká, Trebulová