< sekcia Šport

Na zápasy v Tipsport Lige i v 1. lige budú dozerať delegáti

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Zväz na vytvorení tejto funkcie pracoval rok v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) a šéfom delegátov SFZ Jozefom Chocholoušom.

Bratislava 21. septembra (TASR) - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) zaviedol funkciu Delegáta, ktorú aplikuje na všetkých zápasoch Tipsport Ligy, 1. ligy a v medzištátnych dueloch. Zväz na vytvorení tejto funkcie pracoval rok v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) a šéfom delegátov SFZ Jozefom Chocholoušom. Informovala o tom oficiálna internetová stránka SZĽH.

Delegát bude mať štatút verejného činiteľa. Na zápasoch bude dozerať na priebeh stretnutia a závery z neho uvedie v protokole, ktorý bude nezávislou správou. Ten následne vezme do úvahy Disciplinárna komisia, ale aj súd či orgány činné v trestnom konaní. Jednou z úloh delegáta bude uskutočniť predzápasovú poradu, na ktorej skontrolouje, či každá osoba podieľajúca sa na zápase má vytvorené vhodné podmienky na prácu. Ďalšia porada sa uskutoční aj po zápase a na nej sa bude hodnotiť priebeh a fungovanie všetkých zložiek.

SZĽH si od tohto kroku sľubuje zlepšenie kultúry a podmienok hokeja na Slovensku a na jednotlivých zápasoch. Delgáti odštartovali svoju činnosť po dvojdňovom seminári, ktorý sa konal v dňoch 15. a 16. septembra.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.