< sekcia Šport

Rosandič o nešťastnom faule: Narazil do mňa a rozhodca to odpískal

Vpravo Mislav Rosandič v zápase so Švajčiarskom. Foto: TASR/Jakub Kotian

Situácia sa odohrala dve minúty a 12 sekúnd pred koncom sobotňajšieho duelu za stavu 1:2 pre mladý ruský výber.

Krefeld 10. novembra (TASR) - Smolný koniec zápasu s Ruskom (1:2) na Nemeckom pohári zažil slovenský hokejista Mislav Rosandič. Mladý obranca išiel na trestnú v momente, keď sa Slováci rozbiehali k záverečnému náporu a sám ani poriadne nevedel, ako k tomu prišlo.

Situácia sa odohrala dve minúty a 12 sekúnd pred koncom sobotňajšieho duelu za stavu 1:2 pre mladý ruský výber. Slováci sa nadýchli k záverečnému náporu, no prišiel súboj pri pravom mantineli, ruský hráč sa sklonil a Rosandič ho nešťastne zasiahol strednou časťou hokejky do tváre. "Bol to nejaký nižší hráč, išiel robiť cezo mňa kľučku, vtom akoby do mňa narazil a ja som mu išiel pod hokejku. Zrazu rozhodil rukavice a odpískali mu to. Čo viac k tomu povedať," opísal situáciu Rosandič pre TASR.Nešťastný moment pripravil jeho spoluhráčov o záverečnú šancu vyrovnať, necelých 30 sekúnd pred sirénou išiel na trestnú aj Tomáš Malec a Slováci sa až do konca bránili.

Rosandič si za incident sypal popol na hlavu, no podľa jeho slov prišli zlomové momenty už v závere druhej tretiny. Po vyrovnanom priebehu sa "zborná" dostala vďaka presilovkám na koňa a utvorila si veľký tlak. Krátko po prestávke ho v dohrávanej početnej výhode pretavila na víťazný gól. "Chyba bola v druhej tretine, že sme ich pustili do tlaku, my sme sa tam iba varili a mali sme dlhé striedania. Prenieslo sa to do tej tretej a inkasovali sme. Potom nám tam chýbal posledný krôčik, aby sme dali pri našich šanciach nejaký gól," dodal Rosandič.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.