Novgorod vyradil Jokerit a postúpil do semifinále na Západe

Na archívnej snímke gólová radosť hokejistov Novgorodu Foto: TASR/Martin Baumann

Už pred Torpedom si na Západe postup vybojovali hráči Dinama Moskva, CSKA Moskva a SKA Petrohrad.

Moskva 2. marca (TASR) - Hokejisti Torpeda Nižnij Novgorod uzavreli v stredu kvarteto semifinalistov Západnej konferencie KHL. V šiestom súboji 1. kola play off zdolali fínsky Jokerit Helsinki 3:2 a v sérii dominovali 4:2 na zápasy. Už pred Torpedom si na Západe postup vybojovali hráči Dinama Moskva, CSKA Moskva a SKA Petrohrad.

Obhajca Petrohrad vyradil Lokomotiv Jaroslavľ v sérii 4:1, CSKA bratislavský Slovan 4:0 a Dinamo hladko 4:0 HK Soči.

Ešte v pondelok si Jokerit udržal nádej, keď Torpedo doma zdolal 3:2. V stredu však už na súpera nestačil. V prvých dvoch tretinách sa gólovo presadil len domáci Osipov, v tretej tretine sa dej mimoriadne zdramatizoval. Po góle Frolova v presilovke v 51. minúte Fíni hneď odpovedali a dokázali vyrovnať. No len o pár sekúnd rýchly protiútok skvele v páde strelou pod hornú tyč využil Kuliomin a rozhodol o vyradení "žolíkov", ktorí boli pred sériou favoritom na postup.