Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Slovan bez Nagya prehral s Amurom 1:3

Tréner Slovana Bratislava Petri Matikainen Foto: TASR/Michal Svítok

Nepomohol ani záverečný tlak a odvolanie Jaroslava Janusa z brány.

(Teraz.sk/TASR) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatok v druhom zo série troch domácich zápasov v KHL s posledným tímom súťaže Amurom Chabarovsk 1:3. Pre domácich to bola druhá prehra v rade, hostia si pripísali prvý triumf po troch neúspechoch.

"Belasí" mali lepší vstup do duelu a Netík nastrelil aj žŕdku, no o prvý gól sa postarali hostia. V 6. minúte sa presadil Niinimäki. Odvtedy už mal Amur navrch a svoje vedenie zveľadil v 25. minúte, keď Michel Miklík využil presilovku. O víťazstve hostí definitívne rozhodol v 48. minúte ďalší slovenský legionári Marcel Haščák, ktorý zblízka upravil na 3:0. V 59. minúte zaznamenal čestný úspech domácich Lunter, pre ktorého to bol premiérový bod v KHL.

Zverenci trénera Petriho Matikainena uzavrú domácu sériu v nedeľu 2. novembra proti Admiralu Vladivostok. Potom ich čakajú dve stretnutia na klziskách súperov, v stredu 5. novembra sa stretnú so Sibirom Novosibirsk a o dva dni neskôr s kazašským Barysom Astana.

Slovanisti nastúpili bez Nagya

"Belasí" nastúpili bez najproduktívnejšieho hráča Ladislava Nagya a obrancu Tomáša Starostu, ktorých trápia zranenia. Do bránky sa postavil Jaroslav Janus. Úvodné minúty príliš vzruchu na ľade nepriniesli, postupne prebrali iniciatívu domáci hráči, ktorí si vypracovali aj vážnejšie šance. Najprv sa Surový dostal po chybe hosťujúcej obrany k zakončeniu, ale Murygina neprekonal. Vzápätí sa to už podarilo Netíkovi, no jeho tvrdý projektil z pravého kruhu iba opečiatkoval žŕdku. Amur sa dostal k strele na bránku až po šiestich minútach a hneď prvá bola gólová. Janusa prekonal tvrdou strelou Niinimäki - 0:1. Hostia sa dostali na koňa a zatlačili súpera. Vybojovali si aj presilovku, no veľa vody počas nej nenamútili. Slovan sa v ďalších minútach pokúšal o vyrovnanie, no jeho snahy boli viac-menej jalové. Nebezpečnejší boli hostia a Janus mal čo robiť so šancami Železnova, Miklíka i šikovným tečom Haščáka. Domáci si v samom závere úvodnej tretiny zahrali 49-sekundovú presilovku 5 na 3, ale ich fanúšikovia sa gólu nedočkali.

05:17 Gól Amuru strelil Jesse Niinimäki (asistoval Jevgenij Orlov)

Exslovanista Miklík skóroval

Michel Miklík
Aj hráči Chabarovska si v úvode druhej tretiny zahrali 31 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov. Dvojnásobnú presilovku síce nevyužili, no dohrávanú o jedného už áno. V 25. minúta sa Rjazancevova delovka odrazila od mantinelu na hokejku Miklíka a bývalý útočník Slovana sám pred Janusom nezaváhal - 0:2. Po druhom góle sa "belasí" vrhli na súpera a zatlačili ho do obranného pásma. Z veľkého tlaku pred brankárom Muryginom však vyťažili iba ďalšiu presilovku a tá kontaktný gól nepriniesla. Slovanisti sa síce dostali do šancí, ale zlyhali v koncovke. V 34. minúte sa Šťastný so Sersenom dostali do prečíslenia 2 na 1, no prvý menovaný sa dlho nevedel rozhodnúť, či vystreliť, alebo prihrať až nádejnú akciu úplne pokazil. Slovan sa navyše sám oslabil zbytočnými vylúčeniami a tak sa do konca druhej dvadsaťminútovky musel brániť.

24:09 Gól Amuru strelil Michel Miklík (asistovali Alexander Rjazancev a Tommi Taimi)

V 42. minúte pekne vystrelil Mihálik, ale aj s jeho pokusom si poradil Murygin. Následne fauloval Špirko a Slovan dostal ďalšiu šancu v početnej výhode. Ani tá ho však nenakopla k lepšiemu výkonu. V 48. minúte navyše udreli opäť hráči Chabarovska. Fisenko šikovne vybojoval puk za bránkou, prihral nepokrytému Haščákovi a ten definitívne rozhodol o triumfe hostí - 3:0. Záver okorenilo ešte niekoľko menších šarvátok, ale inak sa duel už len dohrával. V 59. minúte zaznamenal čestný úspech domácich Lunter - 1:3.

47:21 Gól Amuru strelil Marcel Haščák (asistovali Michail Fisenko a Dmitrij Lugin)

58:06 gól Slovana strelil Mário Luntner

Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 59. Lunter - 6. Niinimäki (Orlov), 25. Miklík (Rjazancev, Taimi), 48. Haščák (Fisenko, Lugin). Rozhodcovia: Kiseľov, Ščeňov - Gordenko, Tmoilov, vylúčení: 8:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9619 divákov.

Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Štajnoch, Mihálik, Brejčák - Hudáček, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Rachůnek - Šťastný, Bližňák, Lunter

Amur Chabarovsk: Murygin - Taimi, Terjajev, Rjazancev, Kurbatov, Ježov, Peretjagin, Rybnickij - Tarasov, Špirko, Miklík - Lugin, Fisenko, Haščák - Kopijenko, Niinimäki, Orlov - Železnov, Litovčenko, Abramov - Jakovlev

hlasy po zápase:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Bola to ťažká noc. Po ' tripe', kde sme hrali veľmi dobre a dosiahli sme tri víťazstvá, sme prišli domov a akoby sme si namýšľali, že sme lepší ako v skutočnosti sme. Nepracovali sme tak, ako sme mali. Včera sme odohrali náročný zápas a dnes sme mentálne ani fyzicky nehrali v takom nasadení, ako sme mali, no to nie je výhovorka. V prvom rade sa musím ospravedlniť fanúšikom. Opäť ich prišlo asi 10.000 a toto si nezaslúžili. Nebolo to dobré. Takto to vyzerá, keď v zápase nie je hlava a duša pohromade. Boli sme veľmi pomalí a pasívni, možno až na posledných desať minút, ale to už bolo 0:3."

Mário Lunter, útočník a strelec jediného gólu Slovana: "Je pekné, že som dal gól, ale čo nám to pomôže, keď nemáme body. Radšej by som bol, keby sme vyhrali. Aj z mojej strany to bol zlý výkon. Dnes nám to vôbec nešlo, na ľade sme sa iba hľadali. Neviem, čím to je, neviem si to vysvetliť."

Jukka Rautakorpi, tréner Amuru: "Bol to pre nás veľký zápas, pretože sa nám v posledných nedarilo. Dnes sme ukázali väčší charakter, dodržali sme svoj systém, urobili sme o ten jeden krok viac a preto sme dnes vyhrali."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Opäť sme prehrali. No nesmieme mať hlavy dole, ešte stále je všetko otvorené a dlhá cesta pred nami. Všetci dobre vieme, čo treba zlepšiť a určite si to rozoberieme aj na mítingu."

Michel Miklík, útočník a strelec druhého gólu Amuru: "Sme radi, za tri body a ešte viac, že sme to dosiahli práve tu. Bolo príjemné, že mi ľudia tlieskali, že si ma pamätajú a bolo to od nich pekné gesto. Domáci mali šance, ale nepresadili sa a sme radi, že sme vyhrali my. Po príchode nového trénera, sme zmenili systém, je to vidieť aj na našej hre a zbierame nejaké body."

M. Haščák: Nový tréner nám vlial silu do žíl