< sekcia Šport

Hokejistky SR na Turnaj šiestich krajín v Budapešti zdolali Francúzko

Ilustračná snímka. Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Zverenky trénera Jána Bezděka sa vo štvrtok v druhom súboji stretnú s Nórkami.

Budapešť 7. novembra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia žien zvíťazila v jej prvom zápase na Turnaji šiestich krajín v Budapešti nad Francúzskom 3:2 po predĺžení.

Zverenky trénera Jána Bezděka sa vo štvrtok v druhom súboji stretnú s Nórkami. Pre slovenské reprezentantky je podujatie v maďarskej metropole prvou previerkou v sezóne.

Francúzsko - Slovensko 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly:
57. Escuderová (Jouannyová), 60. Baudritová, Rihetová) - 2. Hlinková (Korenková), 39. Čupková (Trebulová), 61. Hlinková (Čurmová, Honečková)

zostava SR: Lettrichová – Čurmová, Ištocyová Tatiana, Kučerková, Šulíková, Faberová, Králiková – Cupková, Halušková, Maskaľová, Hlinková, Korenková, Košecká, Ištocyová Lucia, Trebulová, Záborská, Čorňáková, Honečková, Suráková

Ďalší program SR na na Turnaji šiestich krajín v Budapešti:

8. novembra, 15.30 h Nórsko - Slovensko
9. novembra, 12.30 h Slovensko - Čína
10. novembra, 12.00 h A3 - B3, 15.30 h A2 - B2, 19.00 h A1 – B1


Hlas po zápase (zdroj: www.hockeyslovakia.sk):

Ľubomíra Kožanová, manažérka reprezentácie žien SR: "Dievčatá veľmi dobre plnili pokyny, ktoré im tréner naordinoval. Korčuľovali, napádali a súperky do príležitostí veľa nepúšťali. Záver zápasu ovplyvnilo viacero vylúčení na oboch stranách. Aj keď sa nám podarilo ubrániť všetky oslabenia, k zníženiu na 1:2 prišlo práve v čase, keď sa do hry vrátila vylúčená Lenka Čurmová. Dvoma gólmi sa v dobrom svetle prezentovala útočníčka Janka Hlivková, ktorá je v ženskej reprezentácii v podstate po prvýkrát. Tým najlepším spôsobom oslávila nedávne 23. narodeniny. V zajtrajšom stretnutí s Nórskom sa pokúsime zvíťaziť, vyhrať skupine a zabojovať o 1. miesto na tomto turnaji."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.