Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Hokejisti SR do 17 rokov odštartovali turnaj vo Füssene víťazstvom

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Všetky tri presné zásahy Slovákov padli v záverečnom dejstve duelu v priebehu desiatich minút.

Füssen 6. februára (TASR) – Hokejová reprezentácia Slovenska do 17 rokov zdolala vo svojom prvom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene rovesníkov z Dánska 3:1. Všetky tri presné zásahy Slovákov padli v záverečnom dejstve duelu v priebehu desiatich minút.

Vo štvrtok čaká "sedemnátku" zápas s domácim Nemeckom, v piatok ukončí turnaj stretnutím proti Švajčiarsku.

Sumár:

SR 17 – Dánsko 17 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly SR: 46. Stránský (Petrovický, Tóth), 55. Géci, 56. Vaculík (Tóth, Petrovický).

Zostava SR 17: Opatovský – Ketner, Petrovický, Vongrej, Haborák, Raniak, Ejem, Belica, Baláži – Wachal, Stránský, Tóth - Jendroľ, Šramaty, Petras - Dlugoš, Šimko, Vaculík - Stanček, Géci, Michalík