< sekcia Šport

Hokejistky SR prehrali vo finále Turnaja šiestich krajín s Dánskom 3:4

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Po víťazstvách nad Francúzskom, Nórskom a Čínou utrpeli Slovenky v Budapešti jedinú prehru. Najbližšie sa národný tím žien predstaví v decembri v dvoch prípravných zápasoch s Rakúskom.

Budapešť 10. novembra (TASR) - Slovenská ženská hokejová reprezentácia obsadila na Turnaji šiestich krajín v Budapešti 2. miesto. Rozhodol o tom sobotný finálový zápas, v ktorom Slovenky prehrali s Dánskom 3:4.

Po víťazstvách nad Francúzskom, Nórskom a Čínou utrpeli Slovenky v Budapešti jedinú prehru. Najbližšie sa národný tím žien predstaví v decembri v dvoch prípravných zápasoch s Rakúskom.

Turnaj šiestich krajín - finále:

Slovensko – Dánsko 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Góly SR:
9. Čupková, 45. Košecká, 50. Honečková. Vylúčené: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 17:27

zostava SR: Budajová – Čurmová, Ištocyová Tatiana, Kučerková, Šulíková, Faberová, Králiková – Čupková, Honečková, Maskaľová, Hlinková, Korenková, Košecká, Halušková, Ištocyová Lucia, Trebulová, Suráková, Záborská


Hlas po zápase (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Ján Bezděk, tréner žien SR: "Zápas sme opäť začali dobre, dievčatá hrali od prvej minúty to, čo sme si povedali, a dostali sme sa do vedenia. Žiaľ sme sa ani v tomto zápase nevyhli vylúčeniam, ktoré nás pripravili o vedenie a súper otočil vývoj. Góly padali po individuálnych chybách. Dievčatá zabojovali v záverečnej tretine, otočili na 3:2 no v závere sme nešťastnými gólmi prehrali. Bol to veľmi dobrý zápas. Výsledok nás mrzí, mohli sme vyhrať a ešte sedem minút pred koncom sme viedli. Ak by mi niekto povedal, že obsadíme 2. miesto, bol by som veľmi rád, ale teraz ten výsledok trochu mrzí."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.