Hokej: Špirko oddialil koniec sezóny pre Kometu Brno

TASR, 10. marca 2016 20:51

Vo štvrtkovom treťom dueli predkola vyraďovacej fázy strelil po asistencii Petra Tršku víťazný gól, ktorým zabezpečil triumf 3:2 nad Chomutovom.

Rastislav Špirko Foto: FOTO TASR - Martin Baumann
Praha 9. marca (TASR) - Slovenský hokejista Rastislav Špirko udržal Kometu Brno v boji o štvrťfinále play off českej extraligy. Vo štvrtkovom treťom dueli predkola vyraďovacej fázy strelil v 45. minúte po asistencii Petra Tršku víťazný gól, ktorým zabezpečil triumf 3:2 nad Chomutovom a zníženie v sérii na 1:2. K presnému zásahu pridal aj asistenciu a jeden bod si na konto pripísal obranca Jozef Kováčik. Oporou Komety bol Marek Čiliak, ktorý kryl 26 striel súpera a mal 92,86-percentnú úspešnosť zásahov.

Nôž na krku majú po štvrtku hokejisti Třinca. PSG Zlín doma podľahli 2:3 po predĺžení, o čo sa hetrikom postaral hosťujúci útočník Petr Holík. "Oceliarom" nestačil na triumf ani gól Radoslava Tybora, v sérii hranej na tri víťazstvá prehrávajú 1:2.

Predkolo play off - 3. zápasy:

Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 33. TYBOR, 39. Pechanec – 9. Holík, 53. Holík (KOTVAN), 63. Holík
(P. HAMERLÍK za domácich kryl 14 striel, 82,35-percentná úspešnosť)
/stav série 1:2/

Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 28. Čermák (tr. strieľanie), 44. Zohorna (ŠPIRKO, KOVÁČIK), 45. ŠPIRKO (TRŠKA) - 21. Račuk, 51. Kaše
(M. ČILIAK za domácich kryl 26 striel, 92,86-percentná úspešnosť)

Prečítajte si aj:

9. marca 2016 15:27

Po prvom kole hlasovania o Zlatú hokejku v Česku je na čele Jágr
Uzávierka druhého kola hlasovania v prestížnej ankete bude po majstrovstvách sveta v Rusku 25. mája, tretia a zároveň finálna fáza, do ktorej vstúpi najlepšia desiatka, sa skončí 13. júna.

8. marca 2016 21:42

Hokej: Hovorka dal dva góly, Štajnoch dvakrát asistoval
Hokejisti HC Vítkovice Steel vyhrali v 1. kole o udržanie sa v českej extralige nad Karlovými Varmi 3:0.