Hokejisti SR do 17 rokov prehrali na turnaji vo Füssene s Dánskom

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

O jediný gól Slovenska sa postaral v presilovej hre Kupka.

Füssen 9. februára (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala v prvom zápase na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene s rovesníkmi z Dánska 1:3, keď po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1. O prehre Slovákov rozhodla záverečná dvadsaťminútovka, ktorú Dáni vyhrali 2:0. O jediný gól Slovenska sa postaral v presilovej hre Kupka.

Zverenci trénera Róberta Reháka sa na podujatí stretnú ešte s domácimi Nemcami a Švajčiarmi.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov - Füssen (Nem.):

Slovensko - Dánsko 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 26. Kupka (Muráň, Rudy) - 11. Berlin (Nistrup), 44. Bertelsen, 54. Akesson (Kjaer)

Róbert Rehák, tréner SR 17: "Na tento turnaj sme zostavili nový tím z chlapcov z našej dorasteneckej extraligy. Mali sme ustráchaný vstup do zápasu, chlapci mali určitú trému, z čoho plynuli niektoré naše chyby a nepresnosti. V druhej tretine sa naša hra zlepšila, začali sme viac kombinovať a vypracovali sme si viaceré šance. Škoda, že sme dali len jeden gól, keďže súper bol v druhej tretine naozaj od nás slabší. V tretej časti sme však nenadviazali na tento dobrý výkon. Naopak, inkasovali sme po dvoch hrubých chybách a hoci si chlapci ešte vypracovali šance, nepodarilo sa im už zvrátiť zápas. Prehra nás mrzí, ale je treba sa z nej ponaučiť. Turnaj pokračuje ďalej, síce nás čakajú o niečo náročnejší súperi ako dnes, ale ak sa vyvarujeme dnešných chýb, máme šancu na dobré výsledky."

ďalší výsledok:

Nemecko - Švajčiarsko 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Ďalší program Turnaja Leona Draisaitla - Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov

štvrtok 9. februára: 19.30 Nemecko - Švajčiarsko
piatok 10. februára: 15.00 Dánsko - Švajčiarsko, 18.30 Nemecko - Slovensko
sobota 11. februára: 14.00 Švajčiarsko - Slovensko, 17.30 Nemecko - Dánsko