< sekcia Šport

Fanúšikovia sa môžu tešiť na priame prenosy 1. hokejovej ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V nej pôsobí desať tímov, ktoré počas sezóny a v play off odohrajú celkovo 260 zápasov.

Bratislava 22. januára (TASR) - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a športovno-zábavná streamovacia služba Fanseat nadviazali spoluprácu, ktorej výsledkom budú živé vysielania zo všetkých zostávajúcich zápasov St. Nicolaus 1. hokejovej ligy SR v sezóne 2017/18. SZĽH o tom informoval TASR v oficiálnej tlačovej správe.

Fanúšikovia slovenského hokeja tak budú mať vďaka streamovacej službe možnosť sledovať zápasy druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku v priamom prenose. V St. Nicolaus lige hrá 10 tímov, ktoré počas sezóny a v play off odohrajú celkovo 260 zápasov. Streamovacia služba bude úzko spolupracovať so slovenskou produkčnou službou, ktorá živé vysielanie zostávajúcich 65 zápasov sezóny zabezpečí technicky. K dispozícii bude kameraman, ako aj slovenský komentátor, ktorého poskytnú jednotlivé kluby.

"Živé vysielanie zápasov bude www.fanseat.com prístupné od 40. kola, ktoré sa bude hrať v stredu 24. januára, až po finále play off sezóny 2017/18. Fanúšikovia si v priamom prenose budú môcť vychutnávať nielen zápasy St. Nicolaus ligy, ale aj mnohé ďalšie zahraničné športové podujatia. Tešiť sa môžu na Saxoprint Ligue Magnus (elitnú francúzsku hokejovú ligu), Mestis (druhú najvyššiu hokejovú ligu vo Fínsku), Korisliiga (elitnú fínsku basketbalovú ligu), Euromillions Basketball League (elitnú belgickú basketbalovú ligu) či BENE-League (elitnú belgicko-holandskú hádzanársku ligu). Fanúšikovia budú môcť zápasy a rôzne športové podujatia, vysielané na Fanseate, sledovať odkiaľkoľvek na svete. Služba prichádza na Slovensko s mesačným predplatným 7,99 €, pričom prvý mesiac bude zadarmo," uvádza sa v tlačovej správe zväzu.

"Uzavretie partnerstva s Fanseatom môže byť jedným z míľnikov rozvoja druhej najvyššej ligy na Slovensku. Po vstupe spoločnosti St. Nicolaus ako hlavného partnera ligy je nadviazanie tejto spolupráce ďalším dôkazom toho, že sa kvalita ligy zvyšuje. Veríme, že spolupráca s Fanseatom pomôže lige v lepšej propagácii nielen medzi slovenskými, ale aj medzinárodnými hokejovými fanúšikmi," povedal Martin Kohút, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.