Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HC MIKRON Nové Zámky 5:1

Na snímke hráči Košíc po víťazstve 5:1 v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. Foto: TASR František Iván

Košičania položili základ úspechu v úvodnom dejstve, z ktorého si odniesli dvojgólový náskok, a v polovici druhej časti pridali tretí gól.

Košice 31. októbra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorkovom zápase 15. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad HC MIKRON Nové Zámky 5:1. "Oceliari" vyhrali druhýkrát za sebou a piaty z uplynulých šiestich duelov a patrí im tretia priečka v tabuľke. Nové Zámky si pripísali štvrtú prehru v sérii a klesli na piate miesto.

Košičania položili základ úspechu v úvodnom dejstve, z ktorého si odniesli dvojgólový náskok, a v polovici druhej časti pridali tretí gól. Strojcom ich úspechu bol prvý útok a najmä Hunter Fejes, ktorý dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu. Svojím druhý gólom odpovedal na zníženie Troya Logginsa na 1:2 v 28. minúte a tak išli domáci aj do druhej prestávky s dvojgólovým náskokom. Košičania si aj v treťom dejstve strážili priebeh a dvoma gólmi v priebehu 52. minúty rozhodli o svojom triumfe. Na 5:1 uzavrel skóre duel Fejes, ktorý tak zavŕšil hetrik.

HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Pollock (Fejes, Bartánus), 8. Fejes (Pollock, Olsson), 30. Fejes (Jääskeläinen, Bartoš), 52. Draveccký (Rogoň, Havrila), 52. Fejes (Jääskeläinen, Pollock) - 28. Loggins (Lee, Roy). Rozhodovali: Orolin, Goga - Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Šimun, Bartánus - Bačo, Havrila, Rogoň

Nové Zámky: Kantor - Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák - Loggins, Roy, Stupka - Mikúš, Prokeš, Michnáč - Števuliak, Ondrušek, Farley - Fafrák, Barto, Kováč