Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili nad Košicami 4:1

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Skóre otvoril už v tretej minúte Marland Everson Quince a ďalší gól padol až v záverečnom dejstve.

Liptovský Mikuláš 20. decembra (TASR) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v stredajšom zápase 27. kola Tipos extraligy nad Košicami 4:1. Väčšina gólov do siete úradujúceho majstra padla v záverečnom dejstve. Hostia zotrvali na druhom mieste, Mikuláš je ôsmy.

Skóre otvoril už v tretej minúte Marland Everson Quince a ďalší gól padol až v záverečnom dejstve. Michal Uhrík využil presilovku a strelil víťazný gól na 2:0, o chvíľu znižoval Róbert Bačo, no domáci si v závere triumf poistili.

Tipos extraliga - 27. kolo:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 3. Quince (Lahtinen, Sukeľ), 41. Uhrík (Egle, Vasiljev), 59. Vasiljev (Žilka), 60. Nauš (Berry) - 46. Bačo (Jokeľ, Havrila). Rozhodovali: Výleta, Goga - Frimmel, Stanzel, vylúčení 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 783 divákov

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, Fekiač, Hraško, Vojtech, Jendroľ - Lahtinen, Quince, Réway - Berry, Egle, Nauš - J. Sukeľ, Uhrík, Avtsin - Tkáč, Vankúš, Valigura

Košice: Janus - Ferenc, Breton, Olsson, Šedivý, Bartoš, Deyl, Mihalik - Lunter, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lamper, Šimun, Rogoň - Bačo, Havrila, Jokeľ