Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade HK Nitra 3:1

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Mimoriadne vyrovnaný duel otvoril gólom v siedmej minúte domáci Lacka.

Nitra 23. februára (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 3:1. Spišiaci zaznamenali tretí triumf za sebou a upevnili si 3. miesto v tabuľke. "Corgoni" zostali na 5. priečke a čaká ich tuhý boj o elitnú šestku.

Mimoriadne vyrovnaný duel otvoril gólom v siedmej minúte domáci Lacka. V polovici stretnutia dokázal vyrovnať hosťujúci kapitán Rapáč a z priebehu bolo zrejmé, že rozhodnúť môže jeden presný zásah. Napokon ho v 54. minúte dali "rysy", keď sa presadil Nellis. Nitrania v závere nedokázali zatlačiť hostí ani v hre bez brankára a víťazstvo hostí poistil 77 sekúnd pred záverečnou sirénou Bakoš.

Tipos extraliga - 46. kolo:

HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 7. Lacka (Čederle, Cotton) – 27. Rapáč (Burgess, Merežko), 54. Nellis (Ališauskas, Džugan), 59. Bakoš (Nellis, Merežko). Rozhodovali: Jobbágy, Klejna – Gegáň, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3123 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton – Okoličány, Čederle, Lacka – Jackson, Gates, Newell – Bača, Gill, Bubela – Pobežal, Hrnka, Bačo

Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, J. Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Majdan, Kerbashian, Drábek – Burgess, Bortňák, Rapáč – Vandas, Zöld, Džugan