Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Dukla zostáva doma nezdolaná, vo Zvolene padlo osem gólov

Marek Hecl z Dukly Trenčín sa teší po góle v zápase 21. kola Tipsport Ligy HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica, 19. novembra 2017 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Takto sa hralo v 21. kole Tipsport ligy.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Líder tabuľky Trenčín zdolal v šlágri nedeľného 21. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže majstrovskú Banskú Bystricu 4:2. Dukla je v tejto sezóne na domácom ľade stále nezdolaná.

11. Slovensko 20 16 3 1 2 10 32:70 13

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

14. Hecl (Sojčík, Hossa), 15. Hecl (Pač), 52. Varga, 60. Sojčík – 41. Bublea (Hohmann, Bartánus), 51. Mihalik (Gründling, Surový). Rozhodovali: Hejduk, Úlehla – Blümel, Šefčík, vylúčení: 1:3, navyše: Lamper (Banská Bystrica) 10 minút OT za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3636 divákov

Zostavy:

Trenčín:
M.Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Pač – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Hossa, Bulík, Varga – Mikula, Pardavý, Hecl – Hudec, Švec, Sojčík -Špankovič

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J.Brejčák, Gründling, Mihálik, P.Valent, Košecký – Lamper, Surový, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, Gabor

Peter Oremus, tréner Trenčína:
"Stretli sa dve výborné mužstvá, takže divákom sa predvedený hokej určite musel páčiť. Chceli sme byť stále aktívni, čo sa nám aj darilo, hoci to proti silnému súperovi nebolo jednoduché. Cenné víťazstvo nás teší a posúva dopredu."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán. Začali sme síce dobre, ale pribrzdili nás oslabenia. Domáci sa dostali do vedenia. Aj za stavu 0:2 sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť. V druhej tretine sme mali opticky puk viac na našich hokejkách, ale Trenčín veľmi dobre bránil. V tretej tretine mužstvo ukázalo charakter, dotiahli sme dvojgólové manko, ale záver sme si mali lepšie postrážiť. Za chyby sa platí, takže odchádzame bez zisku bodu."

Šláger kola prvého s tretím tímom tipsportligovej tabuľky začal lepšie líder z Trenčína. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval kapitán Radivojevič. Fínsky brankár Lassila však bol na mieste. Hostí mohol do vedenia poslať Gábor. Puk za chrbát Valenta nedokázal pretlačiť. Prvé oslabenia "barani" prežili bez vážnejších problémov. Blízko úvodného gólu bol v 12. minúte Surový. Snažil sa rozhýbať brankára a poslať puk pod hornú žrď, ale Valent sa nenechal vyviesť z miery. Druhá presilová hra v podaní Dukly priniesla gólové korenie. Sojčík našiel dobre postaveného Hecla a ten po prvý raz prestrelil Lassilu. O minútu viedli Trenčania dvojgólovým náskokom. Skvelú prácu urobil Pač a naservíroval ideálny puk Heclovi, ktorý ho poslal do siete.

Po prestávke túžili domáci hokejisti pridať tretí gól. Hossa poslal puk do jazdy Vargovi. Ten sa pokúsil prudkou strelou prekonať Lassilu, ale brankár Banskej Bystrice bol na mieste. Banskobystričanom nezostávalo nič iné, iba sa tlačiť do zakončenia. Boli síce aktívnejší, no gólové ovocie to neprinášalo. Hokejisti Dukly sa prevažne bránili a snažili sa o brejkové situácie. Ideálnu príležitosť zdramatizovať priebeh zápasu mal v 39. minúte Belluš. V dobrej pozícii nedokázal trafiť priestor bránky.

Hostia sa v záverečnej tretine dostali naspäť do zápasu. V 42. minúte predviedol prehľad Hohmann. Prihral priamo do predbránkového priestoru Bubelovi, ktorý puk poslal do horných poschodí bránky – 2:1. Blízko hetriku bol v 45. minúte Hecl. Z medzikružia na dvakrát Lassilu neprekonal. Úradujúcemu majstrovi sa podarilo vyrovnať v 51. minúte. Mihálik si nakorčuľoval na prihrávku, Valent mal zakrytý výhľad a strela mu prešla pomedzi betóny. Z nerozhodného stavu sa dokázali hostia radovať sotva minútu. Obranca Sedlák sa pošmykol a v samostatnom úniku skóroval Varga – 3:2. Následne mohla Dukla o svojom triumfe rozhodnúť. V presilovej hre však mali najväčšiu šancu "barani". Bartánus svoj nájazd nepremenil, keďže trafil iba výstroj brankára. V závere ešte pri hre bez brankára pridal štvrtý zásah Trenčanov Sojčík. Dukla je na domácom ľade stále nezdolaná.

HC Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

27. Paukovček (Rapáč), 41. Langhammer (Patka, Pacalaj), 44. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 56. Piatka. Rozhodovali: Fridrich, Kubuš - Kacej, Synek, vylúčení: 7:5, navyše Cetkovský 5+DKZ OT za napadnutie hlavy a krku, Hruška 4+10 minút za pästný súboj a hrubosť - Laco 4+10 minút za pästný súboj a hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, 948 divákov

Zostavy:

Nové Zámky:
Kováč – M. Jass, Salija, Novák, Plašil, Šimek, Hruška, Štumpf, Trávníček – Zbořil, Novotný, Cetkovský - Monja, Špirko, Rajenko – Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák, K. Jass

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, Laco

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím si, že o našej výhre rozhodla druhá tretina, keď nás súper dostal pod enormný tlak a bojovnosťou a odhodlanosťou sme si to ustrážili. V tej tretine sme nedostali gól a v tretej sa nám hneď podarilo dať gól na 2:0. Potom sme si výsledok postrážili umnou hrou dozadu."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Súhlasím s kolegom a ešte by som dodal, že na začiatku duelu sme nevyužili presilovku 5:3 a zahrali sme ju strašne naivne. Tam sme sa mohli dostať do vedenia, upokojiť sa a priebeh stretnutia mohol byť úplne iný. V druhej tretine jasne prestrieľame súpera, sme v tlaku a prehráme ju 0:1. Taký je hokej, hrá sa na góly a nie na šance. O výsledku rozhodla druhá tretina. Vstup do tretej tretiny bol z našej strany tiež katastrofálny, chceli sme to otočiť. Žiaľ, pri prvom striedaní urobíme katastrofálnu chybu, dovolíme súperovi penaltu. Druhé striedanie, ďalšia chyba a inkasovaný gól. Je ťažké, chcieť potom stretnutie zvrátiť, keď vstup do poslednej tretiny je takýto. Blahoželám súperovi k výhre."

Súboj začali domáci presilovou hrou o dvoch hráčov, ktorá prišla už v tretej minúte. Vyťažiť gól z nej mohol Zbořil po Novotného pohotovej prihrávke, no Košarišťanove betóny boli rýchlejšie. Na druhej strane si Kováč musel postrážiť bránkovisko pred dobiedzajúcim Lištiakom. V siedmej minúte zbúral Cetkovský nedovolene Tabačeka a Liptáci mali tiež možnosť presilovej hry. Český útočník dostal po tomto zákroku trest do konca zápasu. Rovnako ako v prípade domácich, aj presilovka Liptákov zostala nevyužitá. Päť minút pred koncom úvodného dejstva sa v dobrej pozícii ocitol aj Zbořil, no Košarišťana neprekvapil. So svojím pokusom mohol uspieť i hosťujúci Langhammer, puk však z ľavej strany napálil iba do brankára Kováča.

Aj druhú tretinu odštartovali domáci presilovkou, Monjov ani Novákov pokus však neuspeli. V 27. minúte zaváhal za svojou bránkou hosťujúci brankár, no Škoda jeho zaváhanie nepotrestal. Udreli hostia, keď tiesnený Paukovček dokázal doraziť Rapáčovu strelu za Kováčov chrbát. Vo výbornej pozícii sa ocitol po Hruškovej krížnej prihrávke Zbořil, no puk nezasiahol ideálne a neohrozil hosťujúceho brankára. Vyrovnať mohol aj Novotný, ale tiesnený nedokázal Košarišťana vyšachovať. Dve minúty pred koncom tretiny sa šikovne pred Košarišťana natlačil znova Novotný, no ani teraz sa mu nepodarilo uspieť, aj vďaka dobrému zákroku jedného z hosťujúcich obrancov.

Úvod záverečnej tretiny sa niesol v znamení Liptákov. Hneď na začiatku nevyužil ponúknuté trestné strieľanie Uram. Už o niekoľko sekúnd sa však hostia mohli tešiť z druhého gólu, keď Langhammer dorazil strelu svojho spoluhráča do novozámockej bránky. Na druhej strane neuspeli v dobrých pozíciách Novák ani Rehák a udreli znova hostia. Uram zaviezol puk do útočnej tretiny, spoza bránky našiel Krišku, po ktorého snahe sa puk dostal k M. Sukeľovi a ten ho bez problémov upratal za Kováčov chrbát. Štvrtý gól mohol pridať Uram, no v nájazde dvoch na jedného minul bránku. Podarilo sa to aj so šťastím Piatkovi, keď si puk z jeho hokejky zrazil do vlastnej bránky Novotný. Hostia si pripísali tri body a stiahli náskok Nových Zámkov v ligovej tabuľke na dva body.

HC Košice - HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

7. Kafka (Šedivý, Suja), 22. Hovorka (Matejka, Kafka), 51. Šedivý (Hovorka, Kafka) - 20. Ježek (Fabian, Buc). Rozhodovali: Novák, D. Konc - Jobbágy, Korba, vylúčení: 8:6, navyše: Dudáš - Lichanec obaja 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4527 divákov

Zostavy:

HC Košice:
Habal - Kessel, Pulli, Michalčin, Matejka, Dudáš, Šedivý - Hričina, Boltun, Nagy - Kafka, Hovorka, Suja - Klíma, Pacan, Koyš - Novotný, Vrábeľ, Petráš

HK Poprad: Ivanov - D. Brejčák, König, Fabian, Ježek, Jáchym, Dinda, McDowell - Svitana, Mlynarovič, Buc - Hvila, Heizer, Šitikov - Abdul, Vartovník, Bondra - Kroták, Lichanec, Štrauch

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Som rád, že sme nadviazali na výkon z Liptovského Mikuláša. Mrzia nás nevyužité šance, nemuselo to byť dramatické až do konca. Inak sme však spokojní a tešíme sa z troch bodov."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Naši hráči mali pred zápasom veľké odhodlanie, ale nadšenie prevyšovalo predvedenú hru na ľade. S jedným gólom sa v zápasoch nevíťazí, tobôž nie v Košiciach. Trápime sa v koncovke, čo sa potvrdilo aj v nedeľu. Košice vyhrali zaslúžene, pretože s výnimkou tretej tretiny, keď sme sa ešte snažili niečo spraviť s výsledkom, boli lepšie mužstvo."

Už v prvých minútach mali oba tímy možnosť presilovej hry, ale vylúčenia Pulliho, resp. Bondru zostali nevyužité. Košičania mali miernu hernú prevahu a so svojou druhou presilovkou už naložili podľa predstáv. Po výbornej prihrávke Šedivého Kafka prekonal brankára Ivanova - 1:0.

Na snímke vľavo v poredí kapitán Košíc Ladislav Nagy sa zdraví s kapitánom Popradu Štefanom Fabianom v zápase 21. kola Tipsport Ligy HC Košice – HK Poprad v Košiciach 19. novembra 2017.

Štart do druhej časti sa vydaril Košičanom. Matejka vysunul do brejku Hovorku, na ktorého blafák Ivanov nedosiahol. Náskok domácich mohol byť krátko nato už dvogólový, ale obranca Michalčin v 23. minúte neuspel v ofenzívnom výpade. Tímy si dávali pozor na chyby v defenzíve, v druhej tretine preto nebolo k videniu veľa nádejných gólových príležitostí. V 33. minúte najskôr hosťujúci Hvila nedotiahol svoj únik do želaného konca a v následnom protiútoku Sujovu šancu zmaril Ivanov. Tretí gól Košíc nepridal ani Petráš v 36. minúte, keď jeho pokus zmaril Ivanov rýchlou lapačkou.

Hostia postupne zvyšovali svoju ofenzívnu aktivitu, ale ich snahy často končili na pozornej obrane Košičanov. Tí založili svoju hru v tretej tretine najmä na protiútokoch. V 51. minúte im vyšiel únik dvoch proti jednému, keď Hovorkovu prihrávku zužitkoval na svoj prvý gól v sezóne obranca Šedivý - 1:0. Pokojné dohrávanie tretieho východniarskeho derby vyrušila pästná výmena Dudáša s Lichancom v 56. minúte, v ktorej mal navrch domáci obranca.

HKM Zvolen - HC 07 Orin Detva 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)

1. Obdržálek (Coffman, Ross), 20. Obdržálek (Steen, Coffman), 23. V. Fekiač (Török, Ďaloga), 27. Steen (Obdržálek, Ross), 32. Šišovský (Kováčik, Kytnár), 37. Coffman (Obdržálek) - 9. F. Fekiač (Milý, Ščurko), 58. Tibenský (Surovka, Matúš Chovan). Rozhodovali: Baluška, Štefík - Výleta, Tvrdoň, vylúčení 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2693 divákov

Zostavy

HKM Zvolen:
Nieminen - Drgoň, Ross, Kováčik, Hraško, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Andersons - Coffman, Steen, Obdržálek - Šišovský, Kytnár, Michal Chovan - Síkela, Jurík, Kelemen - Török, V. Fekiač, Ďaloga

HC 07 Orin Detva: Verbicki - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Jendroľ, Macejko - Tibenský, Surovka, Piačka - Milý, Murček, Ščurko - Videlka, Gašpar, M. Surový - Utkin, Matúš Chovan, Abramov

Peter Mikula, tréner Zvolena: "O zápase sme rozhodli v druhej tretine, v prvej sme síce dobre začali, no po inkasovaní gólu akoby sme stratili vietor z plachiet. Druhá tretina bola pohodová, v tom štýle, ako sme chceli hrať. V tretej sme sa už netlačili tak do bránky, neboli sme dostatočne agresívni, trochu sme vymýšľali a z toho pramenili chyby. Za takého stavu sa však mnohé chyby aj tolerovali."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Zle sme začali, rýchlo prehrávali a ani si to neviem vysvetliť, nebolo to prvýkrát. Dovolím si však tvrdiť, že v prvej tretine sme boli lepší, žiaľ sme pred prestávkou opäť inkasovali po hrubej chybe. V druhej tretine dohrával súper súboje, dvaja naši hráči z tohto dôvodu museli odstúpiť z hry, ďalší dvaja boli zranení. So zostavou sme museli miešať a súper to využil, prakticky z každej strely dal gól. V prestávke bolo v kabíne horúco, snažili sme sa potom výsledok skorigovať, opäť sme boli lepší, dovolím si povedať, no druhý gól sme strelili príliš neskoro."

Petr Obdržálek, autor dvoch gólov Zvolena: "Samozrejme, s výsledkom spokojnosť, vyhrali sme, máme tri body, a to sme chceli dosiahnuť. Začiatok bol vyrovnaný, dôležitý bol gól do šatne, keď sme dali na 2:1, a potom na 3:1, keď sme odskočili. Odvtedy sme boli jasne lepší, teší aj moja bilancia, som rád, často sa mi to nestáva. Náš útok si schuti zahral, náladu nám zdvihol gól hneď pri prvom pobyte na ľade, hrali sme sebavedome a mohli sme streliť aj viac gólov."

Na vývoji zápasu sa podpísali úvodné dva zvolenské góly, ten prvý už po 25 sekundách vďaka dorážke Obdržálka, druhý padol 18 sekúnd pred koncom prvej tretiny zásluhou opäť Obdržálka a príkladnej spolupráce so Steenom a Coffmanom. Detvania len raz zdvihli hlavy, keď v 9. minúte po práve skončenej presilovke voľný F. Fekiač strelou na lapačku Nieminena vyrovnal. Druhá tretina znamenala pre Detvanov, ktorí v tejto sezóne na ľade súpera len márne čakajú na premiérový bod, pohromu. Inkasovali štyrikrát, súpera často na dlhé sekundy zatlačili a z toho vznikali aj chyby v defenzíve. V 23. minúte V. Fekiač zavŕšil kolotoč pred brankárom Verbickým tretím gólom, v 27. minúte po presnej strele Steena v prečíslení si tréner Dornič vybral aj oddychový čas a snažil sa vniesť do hry svojich hráčov aký-taký poriadok.

V 32. minúte Šišovský od modrej opäť rozvlnil sieť a keď v 37. minúte Coffman premenil samostatný nájazd, vyzeralo to už pre hostí na riadny debakel. V 34. minúte mohol Videlka z trestného strieľania po faule Rossa znížiť, brankára Nieminena síce rozpohyboval, no namieril mimo bránky. V 39. minúte nastrelil Obdržálek žrď a len potvrdil, že patril medzi najlepších hráčov na ľade. V tretej tretine sa už veľa na ľade neriešilo, domácim lukratívny náskok stačil k spokojnosti a hostia boli radi aj so slabej útechy, gólu Tibenského po spolupráci so Surovkom v 58. minúte.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

23. Holovič (J. Jurík), 48. Švihálek - 15. Paulovič (Milam), 24. T. Mikúš (Rýgl), 31. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 53. Krištof (T. Mikúš, Paulovič). Rozhodovali: Lokšík, Jonák – Gegáň, Junek, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 873 divákov

Zostavy:

Žilina:
Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Hatala, Mich. Roman, Mendrej – Handlovský, Hruška, Klimenta – Tomas, Švihálek, J. Jurík – Rogoň, Holovič, Stupka – E. Švec, Ondruš, Dolinajec

Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Korím, Versteeg, Mich. Pupák – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Šiška, Blackwater, Kutálek – Csányi, Šille, Mir. Pupák – Fominič, Ondrušek, D. König

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Náš výkon sa v porovnaní s predchádzajúcim duelom diametrálne zlepšil, boli sme aktívni, snažili sme sa byť agresívni v osobných súbojoch, žiaľ, v niektorých prípadoch to vyústilo do faulov a dostali sme sa do defenzívy. Odohrali sme dobrý zápas, boli sme hokejoví, išli sme si pre víťazstvo. Žiaľ, čo padlo Nitre, nám nepadlo, taký je šport. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, s výkonom som spokojný, ale súper dal o dva góly viac a vyhral."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Prišli sme v improvizovanej zostave, maródka medzi našimi útočníkmi je značná, ale aj domáci boli na tom podobne. Išli sme do vedenia a bojovnosťou sme zápas doviedli do víťazstva, hoci sa v závere domáci, aj bez brankára, snažili o tlak. Za bojovnosť si body určite zaslúžime."

Prvú dobrú šancu mali domáci, keď na konci 2. minúty vypálil Holovič, ale Lawson výborne zasiahol. Hra mala dobré tempo, hralo sa bez zbytočných prerušení a viac práce mal nitriansky brankár. Žilinčania však strieľali iba z pozícií, ktoré boli pre Lawsona riešiteľné. Od 14. minúty sa zápas začal kúskovať. Najskôr išiel na trestnú lavicu Tomas, sily na ľade vyrovnal o chvíľu Krištof. O pár sekúnd oslabil svoj tím Švec a Nitrania presilovku 4 proti 3 využili vďaka dôrazu Pauloviča pred bránkou. Navyše mali k dispozícii vďaka faulu Chaloupku ďalšiu presilovku, chvíľu aj o dvoch hráčov, no po naskočení Šveca na ľad fauloval Mikúš a do početnej výhody sa dostali aj "vlci". Nič z nej však nevyťažili a hostia si záver tretiny postrážili.

V úvode druhej časti sa neustrážil Blackwater a po jeho faule v následnej presilovke v 23. minúte domáci vyrovnali Holovičom. O minútu a pol Nitrania získali vedenie naspäť. "Vlci" nechali medzi kruhmi úplne voľného Mikúša, ktorý premenil na gól Rýglovu prihrávku. Žilina sa snažila o vyrovnanie, Lawson však svoj tím podržal pri viacerých pokusoch jej hráčov. V 31. minúte išli hostia po prvý raz do dvojgólového vedenia, Blackwater prihral Milamovi, a ten švihom prekonal Tomeka. Zvýšiť mohol o chvíľu Šille, jeho pokus Tomek zneškodnil betónom, no hostia šli do presilovky. Z nej nič nevyťažili, naopak, na jej konci ich bolo na ľade viac a do početnej výhody sa dostali "vlci". Boli síce v tlaku, hostí však neprekvapili. Tí pykali opäť za faul Blackwatera, no ani tento prehrešok Žilina nepotrestala gólom a navyše dohrala tretinu v oslabení.

"Vlci" pokračujúcu presilovku Nitranov ubránili, ale na jej konci faulovali opäť, a hostia mohli pohodlne kontrolovať svoj náskok. Žilinčania sa nevedeli chytiť, ani dostať hostí pod tlak, hra sa im nedarila, Nitra navyše z každej šance nebezpečne zakončovala a Tomek mal neustále nejakú prácu. V 48. min.úte zvýšil šance domácich na bodový zisk Švihálek, keď tvrdo príklepom prestrelil Lawsona a znížil na 2:3. Žilina sa snažila o vyrovnanie, ožili aj tribúny, ale v 53. minúte Tomek iba vyrazil puk a Krištof zblízka opäť zabezpečil hosťom dvojgólový náskok. Ten už vicemajster kontroloval, a hoci sa "vlci" odhodlali dve a pol minúty pred koncom k hre bez brankára, vôbec nič z nej nevyťažili.