< sekcia Šport

TIPSPORT LIGA: Návrat M. Halamu je otázny, dôvodom je jeho zdravie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Halama získal v sezóne 2018/2019 osem kanadských bodov (4+4) v 19-tich zápasoch.

Zvolen 21. januára (TASR) - Už viac ako dva mesiace absentuje v zostave hokejistov HKM Zvolen 23-ročný útočník Marco Halama. Jeho návrat do hokejového kolotoča je otázny, zdravotné problémy mu totiž zatiaľ znemožňujú návrat do plného tréningového zaťaženia. Svoju aktuálnu situáciu opísal v rozhovore na klubovej stránke HKM Zvolen.

Halama získal v sezóne 2018/2019 osem kanadských bodov (4+4) v 19-tich zápasoch. Posledný z nich odohral v polovici novembra v Žiline, počas stretnutia však odstúpil pre náhlu nevoľnosť a zvýšenú hladinu histamínu. "Bol som vyšetrený na intoleranciu potravín, nastavil som si stravu. Potom som bol u športového lekára, ktorý mi ešte neodporučil hrať a povedal, aby som pokračoval v tréningoch, ktoré som začal. Povedal, že ma bude kontaktovať, keď si podrobne prejde všetky výsledky a nájde vhodné riešenie. Voláme si, no stále nič nové," priblížil Halama.

V súčasnosti chodí individuálne trénovať na ľad, do záťaže porovnateľnej s tréningom s A-mužstvom však nejde. Zdravotné problémy mu skomplikovali už sezónu 2017/2018. Po nej uspel na skúške v HKM Zvolen, no problémy s celiakiou sa vrátili. "Odkedy mám tento problém, začal som sa oň viac zaujímať a vnímam, že ním trpí veľa ľudí. Z rodiny som ju nemal po kom zdediť. Vraj je ale na celý život. Mám zoznam potravín, ktoré mám na istý čas vyradiť a odsledovať si zlepšenie. Nejde teraz iba o lepok, sú to najmä mliečne výrobky, ktoré mám na mesiac vyradiť a postupne pozorovať na sebe zmeny," prezradil Halama.

Starší z bratov Halamovcov v neľahkom období oceňuje podporu zo strany zvolenského klubu. "Mohli sa so mnou rozlúčiť a povedať, aby som prišiel, keď budem zdravý, ale stoja za mnou. Každý sa ma pýta, dokedy to ešte potrvá. V tomto prípade to neviem povedať ani ja a ani lekár. Pozitívne je však to, že predtým som pociťoval zlé stavy aj pri bežnom fungovaní, teraz je to už lepšie," poznamenal.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.