< sekcia Šport

TL: Šláger kola Košice kontra B.Bystrica priniesol atraktívny hokej

Na snímke uprostred hráč Košíc Richard Jenčík, zľava hráči Banskej Bystrice Ján Brejčák a brankár Teemu Lassila v zápase 13. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC Košice – HC 05 iClinic Banská Bystrica 20. októbra 2017 v Košiciach Foto: FOTO TASR – Roman Hanc

Duel VSŽ Košíc s HC 05 iClinic Banskou Bystricou (5:2) bol v réžii trojice Jenčík - Kafka - Hovorka, ktorá sa postarala o štyri z piatich gólov Košičanov.

Košice 21. októbra (TASR) - Hokej vysokej tipsportligovej akosti, viacero pekných gólov i zaujímavých momentov priniesol šláger 13. kola najvyššej hokejovej súťaže. Duel Košíc s Banskou Bystricou (5:2) bol v réžii trojice Jenčík - Kafka - Hovorka, ktorá sa postarala o štyri z piatich gólov "oceliarov." Hoci sa zápas skončil víťazstvom domácich rozdielom triedy, obe strany sa zhodli, že išlo o kvalitný zápas, ktorého úroveň pripomínala súboje v play off.

Takmer päťtisíc divákov tušilo, že tento zápas môže priniesť atraktívny hokej. Tak sa aj stalo. Z nasadenia hráčov v osobných súbojoch, dôrazu pred oboma bránkami či z nápaditosti v kombináciách bolo zrejmé, že sa stretli dve vyspelé tipsportligové mužstvá. "Zápas splnil najvyššie ligové kritériá," nepochyboval útočník domácich Marek Hovorka.

Ten sa, podobne ako víťazným gólom v nedávnom zápase v Poprade, opäť zásadne podieľal na triumfe svojho tímu. Vo formácii s Petrom Kafkom a Richardom Jenčíkom rozdal až štyri gólové prihrávky. "Nechcem to zakríknuť, ale dúfam, že takto bude hrať celé mužstvo. To, že sme dali góly my, je pekné, ale v ďalšom zápase ich môžu dať ďalší. Mám vedľa seba strelcov. Ja som v podstate center a mám svoje úlohy. Som rád, že prispievam mužstvu svojimi bodmi, pretože tie sa odo mňa očakávajú," uviedol Hovorka.

Špeciálnu oslavu gólu predviedol v 45. minúte, keď sa po úspešnom teči Kafku spontánne od radosti porúčal k ľadu. "Hnevalo ma, že sme krátko predtým dostali gól na 2:2. Keď sme potom dali na 3:2, pocítil som veľkú úľavu a možno preto nasledovala taká radosť. Tešilo ma, že sme to dokázali hneď otočiť na svoju stranu a napokon aj udržať do konca."

O vydarenom zápase hovoril aj útočník Richard Jenčík. K cennému víťazstvu prispel dvomi gólmi a jednou asistenciou. Trojbodový zápis dosiahol prvýkrát od 8. decembra 2015. Svoj výdatný bodový príspevok hodnotil s typickou skromnosťou. "Každý hráč je rád, keď pomôže k víťazstvu bodmi a gólmi. Budem rád, keď to tak bude aj v ďalšom zápase," vravel Jenčík, ktorý ťažil zo spolupráce druhého košického útoku. "Sú to skúsení hráči, ktorí si vedia podržať puk a načasovať prihrávku. Zápas nám vyšiel, za čo som veľmi rád."

Úroveň zápasu zodpovedala prívlastku šláger kola. Oba tímy predviedli vysoké nasadenie v osobných súbojoch, nechýbalo viacero tvrdých stretov či ďalších pohľadných hokejových momentov. Bolo vidieť, že priamy súboj o priebežnú druhú priečku chcú vyhrať obaja. "Vedeli sme, že hráme o druhé miesto a aj diváci vedeli, že to bude kvalitný zápas. Aj preto prišli vo väčšom počte. Hralo sa hore-dole, šance boli na oboch stranách. Myslím si, že my sme mali mierne navrch. Škoda len, že sme si to za stavu 2:0 skomplikovali, ale napokon sme o víťazstve rozhodli v tretej tretine," dodal Jenčík.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.