Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Hokejisti Banskej Bystrice uštedrili reprezentácii do 20 rokov debakel

Radosť hráčov Banskej Bystrice po góle v treťom zápase finále play off hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra - HC´05 Banská Bystrica 19. apríla 2017 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Slovenská dvadsiatka inkasovala pod Uprínom osem gólov.

Banská Bystrica 21. septembra (TASR) - Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice sa v prvej tretine s reprezentačnou dvadsiatkou síce natrápili, no v ďalšom priebehu už ukázali svoje kvality.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange SR 20 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)
Góly: 18. A. Sedlák (Hohmann, Brittain), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. A. Sedlák (Lamper, Bortňák), 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši), 54. M. Lunter (Bubela, Hohmann) - 6. Čacho (Vašaš, Zeleňák), 51. Smolka (Šmida, Václav). Rozhodovali: Baluška, Snášel – R. Výleta, Tvrdoň. Vylúčení na 2 min: 4:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2016.

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Dame-Malka, Mihálik, A. Sedlák, J. Brejčák, Košecký, Gélinas – Faille, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Brittain - Lamper, Bortňák, Belluš – Gabor, Tamáši, Andrisík
Orange SR 20: Durný – Dlapka, Hílek, Zeleňák, Švarc, Kuna, Matejovič, Hedera, Krempaský – Mesaroš, Jaško, Marcinek – Vašaš, Čacho, Vybíral – Václav, Šmída, Smolka – Múčka, Bjalončík, Musliu

Banská Bystrica nastúpila už s uzdraveným kapitánom Tomášom Surovým, ale úvod stretnutia patril hosťom. Boli aktívnejší, do vedenia mohli ísť už v druhej minúte po dobrej koncovke Bjalončíka, Lukáš bol proti. Stav sa menil až v presilovke. Mladíci hrali piati proti trom, no Čacho sa presadil z medzikružia už v čase, keď na ľad vykorčuľoval štvrtý Bystričan. Ďalšie možnosti na zvýšenie skóre mali dvadsiatkári Čacho a Švarc. Domáci ožili až v závere tretiny. Účinný puk nad ľadom vyslal spoza kruhu Sedlák a vyrovnal.

V druhej tretine nevyužili hostia prečíslenie dvoch na jedného. Po strele Jaška Lukáš i so šťastím zasahoval. Vrece s gólmi sa pretrhlo v polovici stretnutia. Vedenie Bystričanom zariadil bekhendom Bubela, o 44 sekúnd neskôr na 3:1 zvýšil pekným švihom z medzikružia Tamáši, Bortňák potom mieril z pravej strany do žŕdky, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože po tretej asistencii Hohmanna sa pohotovou koncovkou prezentoval Brittain. V 34. minúte bolo už 5:1. Od modrej vystrelil Sedlák a tečovaný puk skončil za Durným. To však nebolo všetko. Domáci 34 sekúnd pred prestávkou využili presilovku, keď sa ujala Hohmannova prihrávka od zadného mantinelu na produktívneho Brittaina, ktorý znovu pálil bez prípravy.

V tretej časti boli 'barani' pri chuti, do vyložených šancí sa dostali postupne Lamper, Bortňák, Dame-Malka a Bubela, no Durný vytiahol výborné zákroky. Na opačnej strane zaujal prienik Smolku, tiež bez gólového efektu. Bystričania napokon ťažili z tlaku zo skončenej presilovky v 49. minúte, v tlačenici pred bránkou uspel Gabor – 7:1. Do streleckej listiny sa ešte chceli zapísať Lamper a Bortňák, no dopriate to bolo hosťujúcemu Smolkovi, ktorý zakončoval bekhendom po ľade. O ôsmy domáci gól sa po rýchlom protiútoku postaral Lunter a zariadil ním napokon konečný stav - 8:2.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Dvadsiatka odohrala predtým dobré zápasy a rovnako dobre začala aj u nás. My sme mali prvých pätnásť minút slabých, zle sme korčuľovali, boli sme slabí na puku, mladíci išli zaslúžene do vedenia. Až od druhej tretiny sme začali hrať to, čo sme chceli, zobudili sme sa. Obrovskou výhodou bolo, že nám tam popadali góly a upokojili sme sa. Potom sme to udržiavali, takže vládne spokojnosť z tohto pohľadu, teda s výsledkom i s dvoma tretinami. Pochváliť musím i mladíkov. Ukázali, že majú potenciál, hokej hrať vedia. Myslím si, že pripravia niektorým tímom v extralige horúce chvíle.“

Ernest Bokroš, tréner HK Orange SR 20: „I keď je to pre nás zlý výsledok, nebudem kritický na mojich zverencov, pretože prvú i tretiu tretinu sme odohrali dobre. Žiaľ v druhej sme mali štvorminútový výpadok, prehrali sme stredné dejstvo 0:5 a to ovplyvnilo myseľ chlapcov. Tam sme úplne odišli. Ináč si myslím, že by sme odohrali slušnejšie stretnutie. Práve Banská Bystrica je tím, ktorý nás môže preveriť v silovej výbave, ťažkých súbojoch. Domáci mali aj dobrú organizáciu hry a to preverilo našu obranu. Celkovo sme odohrali dobrý zápas, žiaľ v náš neprospech.“

Tomáš Surový, kapitán Banskej Bystrice: „Bol to pre mňa taký typický zápas po zranení. Čaká ma ešte veľa práce, aby som sa dostal do formy. Chýba mi herná prax, to neoklamem, musím ešte zamakať. Po prvom zápase sezóny nemôžem od seba čakať zázraky, ale podali sme v tomto stretnutí kolektívny hokej, hrali sme ako tím. Súper bol nepríjemný, mladíci sú naozaj talentovaní. Som rád, že sme ich zlomili v druhej tretine.“