Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali na ľade Liptovského Mikuláša

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Spišiaci viedli na Liptove po druhej tretine 4:2.

Liptovský Mikuláš 27. októbra (TASR) - Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 5:4 po predĺžení. Pripísali si tretie víťazstvo za sebou a vedú súťaž o bod pred Zvolenom.

Spišiaci viedli na Liptove po druhej tretine 4:2, no domáci si dokázali vybojovať aspoň bod, keď sa v záverečnej päťminútovke presadili Michal Uhrík i Mathew Robert Berry. Americký útočník svojím druhým gólom v zápase zariadil predĺženie 36 sekúnd pred sirénou. V 64. min však rozhodol o triumfe hostí kanadský útočník Olivier Archambault.

Tipos extraliga - 13. kolo:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 4:5 pp (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 9. Berry (Egle, Réway), 31. Sukeľ (Avcin, Réway), 56. Uhrík (Miller, Vojtech), 60. Berry (Avcin, Miller) - 2. Majdan (Drábek, Žiak), 13. Oullet-Beaudry (Majdan), 28. Džugan (Vandas, Myklucha), 39. Myklucha (Archambault, Kerbashian), 64. Archambault (Žiak). Rozhodovali: Fridrich, Hronský - Ordzovenský, Valo, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1570 divákov.

L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, Lalík - Žilka, Uhrík, Tkáč – Réway, Quince, Avcin - Berry, Egle, Sukeľ – Nespala, Klíma, Vankúš - Vojtech

Spišská N. Ves: Surák – Ališauskas, Groch, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Frankovič - Archambault, Kerbashian, Burgess - Majdan, Nellis, Drábek - Džugan, Myklucha, Vandas - Vartovník, Bortňák, Hamráček