Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Hossa dvoma gólmi pomohol Rige k triumfu nad Sibirom 4:1

Marcel Hossa ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Tridsaťjedenročný krídelník otvoril skóre už v 4. minúte duelu a na konci prvej časti zvýšil na 2:1.

Moskva 1. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa prispel dvoma gólmi k triumfu Dinama Riga v utorňajšom zápase KHL na ľade Sibiru Novosibirsk 4:1.

Tridsaťjedenročný krídelník otvoril skóre už v 4. minúte duelu a na konci prvej časti zvýšil na 2:1. Hossa tak má po dvanástich dueloch sezóny na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie. Riga sa tak posunula späť na tretie miesto Západnej konferencie pred Lev Praha.

Pražania v utorok zvíťazili na ľade nováčika Admiralu Vladivostok 3:2 po predĺžení. Domáci sa v úvodnej tretine v 11. minúte ujali vedenia, Pražanom sa však už o dve minúty podarilo vyrovnať a po Řepíkovom góle v 35. minúte na 2:1 boli blízko k víťazstvu v riadnom hracom čase. Domáci však v závere tretej tretiny odvolali brankára a v power play sa im zásluhou Lisina 47 sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať a doviesť súboj do predĺženia. V ňom ale o výhre HC Lev už po 21 sekundách rozhodol svojím druhým gólom Jaakola.

V zápase Torpedo Nižnij Novgorod a SKA Petrohrad (5:2) zažiaril fínsky kanonier Jarkko Immonen, ktorý strelil hetrik.

utorok - sumáre:

Admiral Vladivostok - HC Lev Praha 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 11. Pervušin, 59. Lisin - 13. Jaakola, 35. Řepík, 61. Jaakola

Metallurg Novokuzneck - CSKA Moskva 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 13. Martynov, 41. McLean - 36. Prochorkin, 40. Žarkov, 62. Gončarov

Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Butuzov - 4. HOSSA, 20. HOSSA, 21. Ozolinš, 47. Wilson

Viťaz Podolsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 2. Topol, 46. Koroľuk - 20. Apaľkov, 21. Averin, 57. But

AK Bars Kazaň - Atlant Mytišči 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Svitov, 32. Varnakov, 51. Burmistrov, 55. Tkačjov - 20. Kadejkin, 53. Koľcov

Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 7. Novák, 12. Volkov, 18. Karsums - 27. Bušujev

Torpedo Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)

Góly: 10. Žarkov, 13. Immonen, 22. Immonen, 32. Immonen, 38. Grigorev - 27. Alexandrov, 39. Panarin